Нове сховище ядерного палива відкрилося у Чорнобилі

Термін перевезення всього відпрацьованого ядерного палива складе близько 10 років
Важливо
Нове сховище ядерного палива відкрилося у Чорнобилі
Радіаційна небезпека Фото: Nejc Košir з Pexels
26 Квітня 2021, 16:06
читать на русском

У Чорнобилі запрацювало сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), до якого перевезуть відпрацьоване паливо зі старого сховища.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, під час візиту Володимира Зеленського на Чорнобильську АЕС відбулося вручення ліцензії на провадження діяльності – експлуатацію ядерної установки "Сховище відпрацьованого ядерного палива" (СВЯП-2) на ЧАЕС.

Голова Державної інспекції ядерного регулювання Григорій Плачков вручив ліцензію виконувачу обов’язків генерального директора ДСП "Чорнобильська АЕС" Валерію Сейді.

Сьогодні введено в експлуатацію нове сховище для відпрацьованого ядерного палива, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що правильне поводження з відпрацьованим ядерним паливом – це частина ядерно-паливного циклу і є першочерговим на всіх етапах.

За словами президента, реалізація цього спільного проєкту України та її міжнародних партнерів тривала понад 10 років.  Зеленський подякував усім, хто брав участь у будівництві сховища.

Виконувач обов’язків генерального директора Чорнобильської АЕС Валерій Сейда зазначив, що ліцензія на експлуатацію СВЯП-2 підтверджує, що на цьому об’єкті впроваджені найсучасніші технології, які повністю відповідають нормативам України та рекомендаціям Міжнародного агентства з атомної енергії.

Читайте також


Довідково (за даними ОП): Сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2) призначене для прийому, підготовки до зберігання й безпосереднього зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловидільних збірок Чорнобильської АЕС. СВЯП-2 прийме на довгострокове зберігання зі старого сховища СВЯП-1 відпрацьоване ядерне паливо у кількості близько 22 тис. паливних збірок. Термін перевезення всього відпрацьованого ядерного палива – близько 10 років. У грудні 2020 року завершено активну фазу "гарячих випробувань", під час яких до СВЯП-2 перевезено 186 відпрацьованих тепловидільних збірок.

Роботи з будівництва СВЯП-2 профінансовано з міжнародного рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку, донором якого є Україна. Вартість проєкту становить 448,2 млн євро.

1