Качура Олександр

Качура Олександр

Адвокат, народний депутат від партії "Слуга народу", позаштатний радник президента Зеленського

Всі новини

Олександр Анатолійович Качура – депутат IX скликання Верховної Ради України, адвокат, член політичної партії "Слуга Народу", позаштатний радник шостого Президента України, В.О. Зеленського.

Народження

Народився в м. Конотоп, Сумська область, УРСР, 18 серпня 1990 року.

Освіта

Олександр Качура має три вищі освіти:

 • Середня освіта – СЗОШ №12 м. Конотоп з поглибленим вивчанням правознавства.
 • 2012 року закінчив Міжнародний університет фінансів за фахом "Міжнародний менеджмент управління".
 • 2013 року отримав диплом з відзнакою за фахом "Правознавство" у НТУ КПІ ("Київська політехніка").
 • 2015 року закінчив КНУ ім. Шевченка за фахом "Політологія".

Від 2016 року є кандидатом юридичних наук (дисертація за фахом 12.00.07 у НДІ інформатики та права НАН України).

Родина

Дані про батьків невідомі.

 • Дружина – Катерина Олександрівна Качура, власниця ТОВ "Реальна школа".
 • Донька – Злата Олександрівна Качура.

Коротка біографія

Олександр Анатолійович Качура – чинний адвокат, власник адвокатського агентства Kachura Lawyers, від 2019 року – депутат від фракції "Слуга Народу" Верховної Ради України.

Народився Олександр Качура в м. Конотоп, Сумської області 1990 року. Після закінчення середньої школи вступив у Міжнародний університет фінансів і одночасно – у Київський політехнічний інститут. Ще до початку своєї офіційної трудової діяльності переїхав до Києва.

Адвокатську діяльність почав 2012 року, за рік до одержання диплома правознавця. Спочатку здійснював приватну юридичну практику, а від 2017 року є засновником і власником адвокатського агентства Kachura Lawyers.

2016 року захистив кандидатську дисертацію в сфері юриспруденції, і на сьогодні має вчений ступінь кандидата юридичних наук.

2018 року одержав статус "Кращого адвоката України" на думку Асоціації адвокатів.

Адвокатська діяльність Качури принесла йому велику популярність. Сьогодні Олександр Качура – адвокат партії "Слуга Народу", творчого об’єднання "Студія Квартал 95". На його рахунку захист інтересів багатьох українських селебритіз. Він представляв інтереси Олега Винника, Мішеля Терещенка, ексміністра оборони Анатолія Гриценка.

Політична кар’єра

Політична кар’єра Олександра Качури безпосередньо пов’язана з його діловими взаєминами з керівництвом "Студії Квартал 95". Будучи адвокатом творчого об’єднання, 2019 року він став адвокатом партії "Слуга Народу".

Втім, за версією Тетяни Чорновол, ще в 2013-2014 роках Качура був головою партії "Український вибір", що перебував під впливом проросійського політика Віктора Медведчука, якого пов’язують дружні відносини з Володимиром Путіним. Також Чорновол стверджувала, що до заснування партії "Слуга Народу" Качура був пов’язаний з партією Анатолія Шарія, якій надавав юридичні послуги.

Олександр Качура став депутатом ВР за результатами виборів 2019 року в складі пропрезидентської партії "Слуга Народу". У парламенті він виступає заступником голови комітету з питань організації державної влади. Також він є заступником члена Постійної делегації в ПАСЄ.

Також він є позаштатним радником керівника Офісу Президента, а від 2020 року ще й очолює Кримську філію партії "Слуга Народу".

З іменем Качури пов’язана і низка скандалів. Крім уже згаданої вище заяви Тетяни Чорновол про проросійський бекграунд адвоката, на його рахунку є й інші скандальні новини:

 • 2019 рокуКачура і його адвокатське агентство виграли в гучному процесі проти серіалу "Свати" у якості представників "95 Кварталу". У результаті серіал був допущений до показу на українських телеканалах, а головний актор, Федір Добронравов одержав дозвіл перетинати український кордон.
 • Ще один скандал пов’язаний з тим, що юридична адреса партії "Слуга Народу" збігається з адресою ТОВ Kachura Lawyers. За словами самого власника, політична партія орендує частину приміщення на безоплатній основі.
 • Після проведення виборів 2019 року Олександр Качура створив навчальні проекти "Школа помічника народного депутата" і "Школа реальної юриспруденції", власником якої сьогодні є його дружина.
 • Також Качура був одним зі спікерів у горезвісній тижневій школі для новоспечених депутатів IX скликання в Трускавці.
 • Його ініціативу з приводу внесення змін у Виборчий кодекс підтримали депутати "Слуги Народу". Згідно з цією ініціативою, прохідний бал для партій на місцевих виборах повинен бути знижений з 5% до 3%.

Також слід зазначити, що на думку адвоката Олександра Шевчука, реальним засновником партії "Слуга Народу" слід вважати саме Качуру: він заявляє, що партія була перейменована з "Партії рішучих змін", раніше зареєстрованої саме на Олександра Качуру.

Дата публікації: 17.09.2020
Дата останньої зміни: 15.10.2020