​​Керівник САП Клименко скасував закриття справи "Роттердам+"

Також Клименко повністю змінив групу прокурорів у справі.
​​Керівник САП Клименко скасував закриття справи "Роттердам+"
Фото: t.me/nabudaily
22 Вересня 2022, 14:47
читать на русском

Керівник САП Олександр Клименко скасував рішення прокурора про закриття так званої справи "Роттердам+" як незаконну та необґрунтовану.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура 22 вересня 2022 року.

Також Клименко повністю змінив групу прокурорів у справі. Раніше справа була у п'ятому відділі прокурорів САП, же виконувачем обов'язків начальника є Денис Демків. Він як останній процесуальний керівник у справі закрив її, до цього провадження закривав прокурор цього відділу Віталій Пономаренко.

Такі рішення ухвалено за результатами вивчення матеріалів справи, ретельного дослідження висновків прокурорів під час закриття цього кримінального провадження та за наслідками проведення наради за участі прокурорів та детективів Національного антикорупційного бюро України, які здійснювали досудове розслідування, - йдеться у повідомленні.

Керівник САП виявив численні неузгодженості у висновках та аргументації прокурора під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором, невідповідність висновків прокурора фактичним обставинам кримінального провадження.

Це означає, що подальші рішення у цій справі прийматиме вже оновлений склад прокурорів у повній відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу.

Як відомо, 21 вересня 2022 року Апеляційна Палата Вищого антикорупційного суду завершила розгляд апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді ВАКС від 13 жовтня 2021 року про відмову в задоволенні скарги на рішення щодо закриття кримінального провадження.

За результатами розгляду колегія суду частково скасувала ухвалу слідчого судді та закрила провадження за скаргами представників АТ "Нікопольський завод феросплавів" та АТ "Запорізький завод феросплавів" на постанову прокурора САП про закриття кримінального провадження від 24 березня 2017 року.

САП очікує на повний текст вказаного рішення суду. Правова позиція суду викладена у повному тексті рішення буде врахована при подальшому здійсненні досудового розслідування та прийнятті рішень у справі. Одночасно з цим незаконність та необґрунтованість рішення прокурора щодо закриття цього провадження не викликає в керівника САП жодних сумнівів.

1