Екскерівники податкової Дніпропетровщини завдали збитків на понад 56 млн грн – ДБР
Державне бюро розслідувань оголосило про підозру та затримало колишніх керівників Державної податкової служби у Дніпропетровській області, яких підозрюють у завданні державі збитків на суму понад 56 мільйонів гривень.
Про це повідомила пресслужба ДБР.
За даними слідства, у 2020 році колишня керівниця обласної податкової служби організувала злочинну схему, яка дозволяла ризиковим підприємствам постачати товари без сплати податку на додану вартість. Посадовці податкової різних рівнів допомагали в реалізації цієї схеми, надаючи їй прикриття через створення спеціальної аналітичної групи в податковій службі.
Зловмисники навмисно перешкоджали зупиненню реєстрації 36 податкових накладних, що призвело до значних фінансових збитків для держави. Один з учасників схеми намагався втекти за кордон, але був затриманий на контрольно-пропускному пункті на заході України.
Для чотирьох фігурантів обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави від 1 до 5 млн грн.
Чотирьом затриманим повідомлено про підозру у використанні службового становища і створенні злочинної організації (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 255 КК України). Колишній керівниці ДПС у Дніпропетровській області повідомили підозру ще й у створенні та керівництві злочинною організацією (ч. 3 ст. 255 КК України). Можливе покарання – до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, виконувачка обов'язків начальника Головного управління Державної податкової служби Сумської області Олена Хотенко у декларації вказала, що взяла у борг майже 3 млн грн від свого 12 річного сина.
Читайте також