Іран вимагає до $2 млн за прохід танкерів через Ормузьку протоку — CNN

Тегеран запроваджує нові правила судноплавства на тлі ескалації напруження та тиску на США й Ізраїль.
23 Березня, 16:24

Іран продовжує посилювати контроль над Ормузькою протокою та вимагає від суден плату за прохід, яка може сягати 2 млн доларів за танкер.

Про це повідомляє CNN із посиланням на анонімне джерело, знайоме з позицією Тегерана.

Іран заявляє про намір і надалі стягувати плату за проходження суден через Ормузьку протоку — один із ключових маршрутів світових поставок нафти.

За даними джерела, йдеться про суми до 2 млн доларів за один танкер.

"Ми продовжимо чинити тиск на Ізраїль і запроваджувати новий правовий режим в Ормузькій протоці", — заявив співрозмовник CNN.

Такі дії відбуваються на тлі загострення ситуації в регіоні та зростання напруження між Іраном, Ізраїлем і західними країнами.

За словами джерела, Іран також очікує політичних рішень від США. Зокрема, у Тегерані вважають, що президент Дональд Трамп має погодитися на умови Ірану для деескалації конфлікту.

У протилежному випадку, як стверджує співрозмовник, це може мати наслідки для його політичної позиції.

"Схоже, Трамп має якнайшвидше знайти вихід із ситуації та прийняти умови Ірану. В іншому випадку він ризикує втратити політичну підтримку", — зазначило джерело.

Ормузька протока є стратегічно важливим маршрутом, через який проходить значна частина світового експорту нафти та газу.

Будь-які обмеження або фінансові вимоги до судноплавства можуть вплинути на:

  • глобальні ціни на енергоносії;
  • логістику постачань;
  • стабільність світових ринків.

На тлі цих подій аналітики вже попереджають про ризики подальшого зростання цін на нафту і газ.

Нагадаємо, раніше Іран оголосив про плани запровадити мита за забезпечення безпеки нафтових танкерів та комерційних суден у Перській затоці, що належать країнам-союзникам США.

Читайте також