Ірландія доєднується до створення Спецтрибуналу для РФ
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Ірландія офіційно поінформувала Раду Європи про свій намір долучитися до міжнародних зусиль зі створення спеціального трибуналу. Це рішення стало результатом тривалих дипломатичних консультацій та свідчить про посилення європейської єдності у питанні притягнення керівництва РФ до відповідальності.
Про це очільник українського дипломатичного відомства заявив 7 травня 2026 року у соцмережі X.
Значення цього кроку:
- Юридичний фундамент: Приєднання Ірландії до розширеної часткової угоди наближає момент запуску роботи трибуналу, оскільки для його легітимності необхідна підтримка якомога більшої кількості держав.
- Підтримка Сибіги: Андрій Сибіга висловив вдячність своїй ірландській колезі Гелен Макенті за принципову позицію. Він також закликав інші країни Європи та світу наслідувати цей приклад, щоб гарантувати невідворотність покарання за агресію проти України.
- Міжнародний резонанс: Ірландія традиційно займає активну позицію у питаннях захисту прав людини, тому її участь додає процесу додаткової політичної ваги на міжнародній арені.
Наразі триває робота над узгодженням формату майбутнього трибуналу та механізмів його фінансування. Долучення Ірландії є важливим сигналом для інших нейтральних держав, що злочин агресії потребує колективної правової відповіді поза межами існуючих міжнародних судів.
Нагадаємо, Ліхтенштейн офіційно приєднається до Розширеної часткової угоди про створення Спеціального трибуналу щодо російської агресії проти України. За словами міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, це рішення збільшило загальну кількість держав-підписантів до 25.
Читайте також