Кабмін приєднав аптеки до електронної системи охорони здоровʼя

Рішення пов'язане з відпуском рецептурних лікарських засобів
Важливо
Кабмін приєднав аптеки до електронної системи охорони здоровʼя
Аптека (фото: Parlament)
29 Вересня 2022, 12:38
читать на русском

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до ліцензійних умов щодо господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі й імпорту лікарських засобів, які передбачають підключення аптечних закладів до Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Метою цього рішення є забезпечення можливості відпуску рецептурних лікарських засобів в аптеках за електронним рецептом. Втім, це рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю запровадження перехідного періоду для аптек. Так, дана вимога стане обовʼязковою для всіх субʼєктів господарювання з 1 квітня 2023 року, - сказано в повідомленні.

Зазначається, що на період воєнного стану виключенням будуть лише аптеки, розташовані в зоні проведення бойових дій, ті які перебувають у тимчасовій окупації або оточенні.

Однією з цілей впровадження нових цифрових інструментів є забезпечення прозорого та контрольованого відпуску рецептурних лікарських засобів. При цьому підключення до ЕСОЗ аптечних закладів, що раніше не були зареєстровані, дозволить не лише пацієнтам безперешкодно отримати ліки за електронним рецептом, але й надалі відстежувати та аналізувати обсяги відпуску рецептурних ліків у країні для побудови системи клінічного моніторингу та прийняття ефективних рішень у системі охорони здоровʼя, - сказала заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру колишньому заступнику міністра охорони здоров’я Павлу Ковтонюку.

Читайте також

1