Командування Нацгвардії підозрюють у розтраті 199 млн грн і хабарництві на 190 млн: фігурантами справи стали топчиновники

Головне
СБУ викрила масштабну корупційну схему під час закупівель бронетехніки для НГУ — серед підозрюваних командувач Півненко, керівники департаментів та підрядники.
Головне
10 Травня, 18:16

Співробітники СБУ та НАБУ провели обшуки у керівництві Національної гвардії України через підозру в розтраті майже 200 мільйонів гривень під час закупівлі бронетехніки серії FV. Одночасно фігурантів справи підозрюють у вимаганні хабарів на понад 190 мільйонів гривень за "сприяння" в укладанні тендерів. До справи причетні найвищі посадовці НГУ, зокрема її командувач Олександр Півненко.

Про це повідомляє детективне бюро Absolution.

У Національній гвардії України викрили масштабну корупційну схему — слідчі дії стосуються розтрати державних коштів на суму 199 мільйонів гривень. Йдеться про закупівлі бронетранспортерів серії FV за завищеними цінами, які були здійснені, ймовірно, в інтересах приватних компаній за попередньою змовою з посадовцями НГУ.

За даними слідства, командувач Нацгвардії Олександр Півненко разом з іншими високопосадовцями, зокрема директором департаменту логістики Сергієм Гриценком, його заступниками Модлінським і Калатинцем, а також начальником управління розквартирування Газаном та начальником центральної бази ВТК Федоровським, могли бути причетні до зловживань. Вони сприяли укладанню договорів із заздалегідь визначеними постачальниками техніки.

Особливу увагу слідство приділило співпраці з ТОВ «БП ЕКСІМ СВІТОВА ОБОРОНА», що належить підприємцю В’ячеславу Брижатому. Саме через це підприємство відбувалися закупівлі бронетранспортерів, імовірно, за штучно завищеними цінами. На фото з місця обшуку зафіксовано самого Брижатого з документацією, яка може містити докази змови.

Окрім розтрати, слідчі встановили факти можливого отримання хабарів посадовцями НГУ за сприяння в тендерах. За інформацією правоохоронців, командувач Півненко міг одержати хабар у розмірі 190 мільйонів гривень, включно з дорогим автомобілем Toyota RAV-4 2023 року випуску та нерухомістю. Такі «подарунки» могли бути платою за забезпечення перемоги окремих компаній у держзакупівлях.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки за місцями роботи та проживання усіх фігурантів справи. Зараз слідство встановлює повне коло осіб, причетних до схеми, та деталі оборудки із бронетехнікою.

Нагадаємо, Запорізьке державне підприємство «Івченко-Прогрес», яке займається проєктуванням і виробництвом газотурбінних двигунів для авіації та промисловості, стало епіцентром масштабної корупційної схеми. За період з 2021 по 2023 рік компанія вивела 120 мільйонів гривень через фіктивні закупівлі товарів у приватних фірм, серед яких ТОВ «ПП Карбон» і ТОВ «УПК Карбон».

Читайте також