Нові правила для біженців у Швейцарії: що відомо і чи торкнеться це українців
У Швейцарії найближчим часом набудуть чинності нові правила, які обмежать можливість виїзду для шукачів притулку. Відповідно до них, люди, які перебувають у статусі шукачів притулку, не зможуть подорожувати за межі країни — навіть до держав Шенгенської зони чи на батьківщину.
Про це пише видання SRF.
Винятки передбачені лише у разі важливих особистих причин — наприклад, смерті близького родича чи тяжкої хвороби. У таких випадках дозволятимуть короткострокову поїздку до рідної країни тривалістю до 30 днів.
Також обмеження можуть зняти, якщо поїздка потрібна для вирішення майнових чи освітніх питань, або ж для працевлаштування.
Нові правила парламент Швейцарії ухвалив ще у 2021 році, проте їхнє набуття чинності відкладалося через запровадження тимчасового захисту для українців після повномасштабного вторгнення Росії.
Щодо українців, уряд країни зазначає: чинні норми тимчасового захисту залишають за ними право на свободу пересування. Українські біженці можуть перебувати в Україні до 15 днів упродовж шести місяців. Раніше дозволявся такий самий термін, але кожні три місяці.
У 2024 році уряд доручив Федеральному департаменту юстиції та поліції підготувати зміни до законодавства: для шукачів притулку — запровадити загальні обмеження, а для українців — створити окремі, гнучкі правила. Консультації щодо змін триватимуть до початку лютого 2026 року.
Нагадаємо, що Латвія скорочує допомогу українським біженцям.
Читайте також