Саратовський НПЗ призупинив роботу після атаки українських дронів: Reuters назвав причину

За даними Reuters, Саратовський нафтопереробний завод компанії "Роснефть" зупинив переробку нафти після удару безпілотників. Генштаб ЗСУ раніше повідомив про ураження підприємства.
10 Липня, 12:09

Саратовський нафтопереробний завод у Росії, що входить до структури компанії "Роснефть", призупинив роботу після атаки українських безпілотників.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на поінформовані джерела.

За даними агентства, під час атаки було пошкоджено установку первинної переробки нафти CDU-6, продуктивність якої становить близько 20 тисяч метричних тонн на добу. Саме вона є єдиною установкою такого типу на підприємстві, тому її пошкодження фактично призвело до зупинки виробництва.

Дані Санкт-Петербурзької міжнародної товарної біржі також свідчать, що із середи паливо Саратовського НПЗ не виставлялося на торги.

Це вже не перший випадок, коли підприємство припиняє роботу після атак безпілотників. За інформацією Reuters, аналогічна ситуація виникала після ударів у березні та травні.

У 2024 році Саратовський НПЗ переробив 5,8 мільйона тонн нафти, що становило близько 2,2% загального обсягу нафтопереробки в Росії. За цей період підприємство виробило 1,2 мільйона тонн бензину, 1,9 мільйона тонн дизельного пального та 1 мільйон тонн мазуту.

НПЗ входить до структури компанії "Роснефть" і вважається одним із найбільших нафтопереробних підприємств Поволжя. Його проєктна потужність становить близько 7 мільйонів тонн нафти на рік.

Підприємство виробляє бензин, дизельне та авіаційне пальне, яке, за даними української сторони, використовується, зокрема, для забезпечення логістики російських військ.

Нагадаємо, у ніч на середу, 8 липня, українські безпілотники здійснили чергову успішну атаку на об'єкти паливно-енергетичного комплексу РФ. Цього разу під ударом опинився Саратовський нафтопереробний завод, відомий як «Крекінг», де внаслідок кількох влучань спалахнула масштабна пожежа.

Читайте також