Швидкість під контролем: TruCAM з’являться на 25 нових ділянках доріг в Україні
В Україні почнуть працювати 25 нових точок контролю за швидкістю за допомогою приладів TruCAM. Загалом в країні функціонуватимуть вже 338 ділянок з такими пристроями, що дозволить підвищити ефективність контролю та знизити кількість аварій.
Про це інформує Патрульна поліція України.
З 11 квітня 2025 року поліція України розширює застосування приладів TruCAM для вимірювання швидкості. На додаток до вже існуючих точок контролю, ще 25 ділянок доріг і вулиць потраплять під моніторинг цього ефективного засобу контролю. Загальна кількість ділянок, де працюватимуть TruCAM, зросте до 338, а загалом в Україні будуть використовуватися 160 приладів.
Прилади встановлюються на ділянках, де вже функціонують камери автоматичної фіксації порушень. Такий підхід дозволяє посилити контроль за швидкісним режимом та значно зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод, що виникають через перевищення швидкості, наголошують в Національній поліції.
Визначення нових ділянок, де будуть працювати TruCAM, було здійснено на основі статистики дорожньо-транспортних пригод. Йдеться про місця з високим рівнем аварійності, зокрема там, де часто трапляються ДТП через перевищення швидкості. Крім того, були внесені зміни до 10 уже наявних ділянок, що дозволить ще більше підвищити ефективність контролю за швидкістю на цих маршрутах.
Обмеження через воєнний стан
З урахуванням воєнного стану, прилади TruCAM тимчасово не застосовуються в регіонах із бойовими діями, таких як Донецька та Луганська області. У Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській та Херсонській областях TruCAM працюватимуть лише на окремих безпечних ділянках.
Попередження водіїв та нагляд з боку поліції
На всіх ділянках, де працюватимуть TruCAM, будуть встановлені спеціальні дорожні знаки, що попереджають водіїв про фото- та відеофіксацію. Також патрульні автомобілі з увімкненими проблисковими маячками будуть розміщені у зоні видимості водіїв для забезпечення безпеки та інформування про контроль швидкості.
Карта й перелік місць з оновленою інформацією оприлюднені на сайті patrolpolice.gov.ua.
Нагадаємо, з 24 березня, на дорогах України запрацюють ще 40 комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.
Читайте також