"Слуга" Качура очолював районну організацію ГО Медведчука

Депутат стверджував, що його ім'я до реєстру могли внести без його відома, а потім і взагалі заявив, що інформація не відповідає дійсності
Ексклюзив
"Слуга" Качура очолював районну організацію ГО Медведчука
Олександр Качура

Народний депутат Олександр Качура перед обранням до Верховної Ради України входив до Всеукраїнської громадської організації “Вcеукраїнський рух "Український вибір”, що контролюється проросійським політиком, кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком.

Про це йдеться у відповіді Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції на запит Парламент.UA.

Зазначається, що Качура (досьє Олександра Качури) був керівником відокремленого підрозділу "Українського вибору” у Солом’янському районі Києва. Цей підрозділ, згідно з даними Мін’юсту, був заснований 7 листопада 2013 року. Вказується, що місцезнаходження підрозділу було за адресою вул. Борщагівська, 144.

Водночас повідомляється, що 28 травня 2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було внесено повідомлення про припинення діяльності підрозділу.

Також у Мін’юсті додали, що 8 серпня 2013 року у Солом’янському районі Києва був зареєстрований ще один відокремлений підрозділ “Українського вибору” за адресою вул. Козицького, 3. У цьому підрозділі керівником зазначається Валерій Роджапов.

Читайте також

Варто зауважити, що раніше, колишня народна депутатка Тетяна Чорновол повідомляла, що ще у 2013-2014 роках Качура був головою партії "Український вибір". Сам Качура спочатку стверджував, що його ім'я до реєстру могли внести без його відома.

Я думаю, що в той момент, коли реєстрували якісь осередки, таким чином були просто записані люди якісь, можливо, які були учасниками акції ("Українського вибору" – ред.). Знаєте, як в "Партію регіонів" записували просто всіх, а люди не знали, і записали в цей осередок мене в тому числі. І я розберуся, тому що я такої заяви ніколи не подавав, не був керівником цієї організації і ніякого відношення не маю, крім того, що акцію проводили поміж інших, мабуть, сотень акцій, які робились нашою організацією також і спільно з іншими партіями та громадськими об'єднаннями, – наголосив Качура в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Пізніше депутат заявив, що інформація про його стосунок до "Українського вибору" не відповідає дійсності.

Нагадаємо, у вересні народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура звернувся до Офісу генерального прокурора через можливу купівлю мандатів депутатів до місцевих рад.

1