США розглядають застосування надпотужної бомби GBU-57 проти Ірану

Основною ціллю удару може стати ядерний об’єкт у Фордо, розташований під землею.
19 Червня, 20:41

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість завдання удару по стратегічному об’єкту на території Ірану із застосуванням надпотужної бомби GBU-57 MOP (Massive Ordnance Penetrator). Про це повідомляє видання Axios із посиланням на джерела у Пентагоні, передає "Главком".

За інформацією видання, мова йде про об’єкт у Фордо, який розташований глибоко під землею. Саме для ураження таких цілей розроблено GBU-57 – 13,6-тонну авіаційну бомбу, яка здатна пробивати до 19 метрів армованого бетону та проникати на глибину до 61 метра в ґрунт.

"30-тисячокілограмова бомба може бути найважливішою зброєю у війні Ізраїлю з Іраном – і вона в руках американських військових", – йдеться у публікації.

GBU-57 була створена у 2007 році спеціально для ураження захищених підземних цілей, таких як іранські ядерні об’єкти. Бомба досі не використовувалась у реальних бойових діях. Її вартість оцінюється у близько 16 мільйонів доларів США за одиницю.

Крім того, військове керівництво США також не виключає можливість застосування фугасної авіабомби GBU-43/B MOAB (Massive Ordnance Air Blast), також відомої як "мати всіх бомб". Цю зброю було вперше використано у квітні 2017 року для знищення тунельної інфраструктури бойовиків ІДІЛ у провінції Нангархар в Афганістані.

Нагадаємо, що раніше Президент США Дональд Трамп затвердив план можливої атаки на ядерні об’єкти Ірану, однак відклав його реалізацію, очікуючи, що Тегеран відмовиться від своєї ядерної програми.

Читайте також