У «Дії» запрацювали дозволи на зброю: як скористатися новою функцією

Відтепер власники зареєстрованої зброї можуть додати свій дозвіл у застосунок «Дія» та отримувати сповіщення про його продовження. Поки що послуга працює в тестовому режимі.
10 Березня, 13:09

Українці тепер можуть зберігати дозвіл на зброю в цифровому форматі через застосунок «Дія». Нову функцію запустили у тестовому режимі, і вона дозволяє уникнути необхідності носити паперовий документ. Окрім цього, «Дія» автоматично нагадуватиме власникам про необхідність продовження дозволу, що спрощує бюрократичні процедури.

Про це повідомили в «Дії» та в Міністерстві цифрової трансформації України.

Як додати дозвіл на зброю в «Дію»

Щоб скористатися новою функцією, потрібно:

  • оновити застосунок «Дія» до останньої версії;
  • прогорнути список доступних документів;
  • натиснути «Додати документ» і вибрати «Дозвіл на зброю».

Якщо зброя зареєстрована у Єдиному реєстрі зброї, документ автоматично з’явиться у застосунку.

Однією з головних переваг нововведення є автоматичне сповіщення про закінчення терміну дії дозволу. Це дозволить власникам завчасно подбати про його продовження.

Оформити новий дозвіл можна буде онлайн — через сайт Міністерства внутрішніх справ. Це означає, що більше не потрібно відвідувати держустанови, стояти в чергах і займатися паперовою бюрократією.

Поки що сервіс працює у тестовому режимі. Офіційного оголошення про повноцінний запуск ще не було, проте урядовці зазначають, що це один із кроків до цифровізації дозвільних документів в Україні.

Нагадаємо, які витяги та довідки можна отримати онлайн в застосунку "Дія".

Читайте також