Українцям у Німеччині доведеться зареєструвати свої авто

Пільговий період користування авто з українською реєстрацією добіг кінця
18 Квітня, 17:18

Влада всіх шістнадцяти федеральних земель Німеччини вирішила не продовжувати пільговий період користування авто з українською реєстрацією. Тобто відтепер українці, які пересуваються країною на власних авто, будуть зобов'язані зареєструвати транспортні засоби.

Про це пише DW.

Згідно з чинними правилами, автомобілі з іноземною реєстрацією в Німеччині не мають права їздити дорогами країни довше, ніж рік після перетину кордону. Для багатьох біженців з України цей період вже сплив – тепер треба зареєструвати авто, в іншому разі пересуватися країною буде неможливо.

Між федеральними землями кілька місяців відбувалася дискусія щодо розв'язання ситуації з великою кількістю українських автомобілів. Деякі землі прагнули дозволити українцям керувати автомобілем без реєстрації ще рік, а інші – переконані, що такі транспортні засоби становлять небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

На засіданні комітету представників земельних урядів Німеччини з питань реєстрації автомобілів у четвер було ухвалене рішення не подовжувати дію пільгового періоду для українських авто.

Всі учасники зустрічі одностайно висловилися за те, що після спливання термінів має проводитися передбачена законом процедура поставлення на облік, – уточнили у мінтрансі землі Саар.

Головною причиною обліку автомобілів стали застороги щодо безпеки. Зараз відсутній механізм, який дозволяє перевіряти наявність страхування в українців. Крім того, засоби автоматичної фіксації не можуть ідентифікувати транспортні засоби з іноземними знаками.

Цікаво, що раніше дві федеральні землі вирішили продовжити пільговий період для водіїв-українців. Нижня Саксонія дозволяла користуватися авто без реєстрації, якщо водій має автоцивілку. Чи нова ухвала скасує ці рішення, наразі невідомо.

Додамо, що у мінтрансі землі Тюрингія раніше звертали увагу на те, що експлуатація незареєстрованого у Німеччині автомобіля після річного терміну є адміністративним правопорушенням, яке може потягнути за собою штраф розміром у 70 євро.

Як зареєструвати авто у Німеччині

Наразі міністри транспорту федеральних земель Німеччини не визначили процедуру реєстрації для біженців. Остаточне узгодження заплановано на початок травня.

Зазвичай процедура реєстрації складається з кількох етапів, серед яких:

  • проходження технічного огляду;
  • підтвердження наявності німецького страхового поліса;
  • сплата щорічного автомобільного податку.

Авто з України потрібно також розмитнювати, але в разі оформлення за процедурою переїзду на постійне місце проживання заявник може бути звільнений від сплати мита.

Нагадаємо, число українських біженців у Німеччині продовжує зростати. За останніми даними, країна надала захист понад 1 млн українців. Адже крім високих виплат, влада розселяє людей в окреме житло та оплачує оренду.

Три чверті всіх біженців з України живуть у приватних квартирах та будинках. 17% біженців оселилися у готелях чи пансіонатах. Лише 9% біженців мешкають у колективних центрах.

При цьому федеральні землі відмовляються від прийому біженців через відсутність вільного житла. На даний час українців приймають лише 8 із 16 земель: Баварія, Тюрінгія, Саксонія, Баден-Вюртемберг, Нижня Саксонія, Гессен, Північний Рейн-Вестфалія. Також у берлінському аеропорту Тегель біженців селять у спільні намети на льотному полі.

Читайте також