Україна повернула з російського полону 185 військових і одного цивільного: відбувся новий етап обміну

Головне
Серед звільнених — оборонці Маріуполя та "Азовсталі", військові, які перебували в полоні з 2022 року, а також батько і син, які повертаються додому разом.
Головне
5 Червня, 16:16

Україна та Росія 5 червня провели черговий етап масштабного обміну полоненими у форматі "1000 на 1000". Додому вдалося повернути 185 українських захисників та одного цивільного. Серед звільнених — військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби, які брали участь у боях на різних напрямках фронту.

Про повернення українців повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Додому повернулися рядові, сержанти та офіцери.

Звільнені захисники боронили Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському та Курському напрямках. Серед них також є оборонці Маріуполя та металургійного комбінату "Азовсталь".

Частина військових перебувала в російському полоні понад чотири роки — ще з 2022 року.

Серед звільнених — військовослужбовці різних підрозділів ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських сил, Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Сил територіальної оборони та Військової служби правопорядку.

Також з полону звільнили бійців Національної гвардії України, включно із захисниками "Азову", та військовослужбовців Державної прикордонної служби.

За інформацією української сторони, серед повернених — двоє офіцерів, а також рядові та сержанти.

Під час цього обміну додому повернувся військовий, який брав участь у відомій вертолітній операції з доставки допомоги та евакуації поранених із заблокованої "Азовсталі" навесні 2022 року.

Ще однією особливою історією стало повернення батька та сина, які служили в одній бригаді. У полон вони потрапили з різницею лише в один день під час бойових дій у 2022 році, а тепер разом повертаються до своїх рідних.

Наймолодшому зі звільнених військовослужбовців 26 років, а найстаршому — 62 роки.

Крім того, для 15 захисників цей червень стане особливим — уперше за тривалий час вони зможуть відзначити свій день народження поруч із близькими.

Після повернення всі звільнені українці пройдуть обов'язковий медичний огляд, отримають необхідну допомогу, лікування та подальшу реабілітацію.

В українській владі також зазначили, що важливу роль в організації обміну та поверненні громадян відіграли міжнародні партнери, зокрема Сполучені Штати Америки та Об'єднані Арабські Емірати.

Масштабна операція з повернення українців із російського полону триває.

Читайте також