В Ізюмі викрили посадовця, який видавав старі будинки за пошкоджені обстрілами для отримання компенсацій
У Харківській області викрили корупційну схему, організовану колишнім заступником керівника міської військової адміністрації Ізюма.
Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов у Facebook.
Колишній заступник керівника міської військової адміністрації Ізюма видавав непридатні для проживання будинки за пошкоджені обстрілами, щоб незаконно отримати компенсації через програму "єВідновлення".
За словами начальника слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова, посадовець разом зі спільниками підшукував старі будинки, які не були пошкоджені внаслідок бойових дій, і фальсифікував документи, видаючи їх за зруйновані обстрілами.
"Один із будинків посадовець придбав за 2000 доларів. Потім, без відома власника, подав заяву від його імені, щоб оформити компенсацію. Для цього він організував створення фальшивого звіту від експертів та отримав сертифікат від держави. Отримані кошти використав для імітації купівлі іншого житла, оформленого на родичів чи знайомих. Решту грошей привласнив", — розповів Болвінов.
Серед прикладів махінацій — випадок, коли для оформлення компенсації співучасники схеми розібрали дах одного з будинків, щоб надати йому вигляду пошкодженого обстрілами.
У чаті месенджера, який учасники назвали "Королі Ізюма", вони координували свої дії. За даними слідства, посадовець разом зі спільниками встиг "відновити" щонайменше три будинки, завдавши державі збитків на суму до 5 мільйонів гривень.
Управління СБУ в Харківській області повідомило, що розслідування триває. Учасникам схеми може загрожувати кримінальна відповідальність за декларування неправдивої інформації, підробку документів і привласнення державних коштів.
Нагадаємо, У Центрі протидії дезінформації при РНБО повідомили про шахрайську схему, яка поширюється через фейкові листи про борги перед компанією "Нова пошта".
Читайте також