ВАКС конфіскував майно екскерівника Запорізького ТЦК Геннадія Яременка
Вищий антикорупційний суд частково задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо цивільної конфіскації майна, яким користується родина колишнього керівника Запорізького територіального центру комплектування Геннадія Яременка. Суд визнав необґрунтованими активи на суму понад 3,8 млн грн, однак ухвалив рішення про конфіскацію лише частини з них.
Про це повідомляє Центр протидії корупції.
Як повідомляється, САП звернулася до ВАКС із позовом про визнання необґрунтованими активів загальною вартістю 5,5 млн грн, якими користувалася родина колишнього посадовця. За результатами розгляду справи суд дійшов висновку, що частина цього майна не має підтвердженого законного походження.
Зокрема, Вищий антикорупційний суд визнав необґрунтованими такі активи на загальну суму 3,8 млн грн:
- житловий будинок із земельною ділянкою вартістю понад 1,8 млн грн;
- грошові кошти у розмірі 253 тисячі гривень;
- два автомобілі, зареєстровані на дружину колишнього керівника ТЦК;
- 20 тисяч доларів США, набуті спільно з дружиною.
Яке майно конфіскували
Водночас суд ухвалив рішення про конфіскацію не всіх визнаних необґрунтованими активів. У дохід держави було стягнуто:
- будинок із земельною ділянкою;
- вартість одного з автомобілів, яку суд оцінив у 786 тисяч гривень.
Інші активи, попри визнання їх необґрунтованими, конфіскації не підлягали.
Рішення у справі ухвалила колегія суддів ВАКС у складі Наталі Мовчан, Ольги Саландяк та Катерини Сікори.
Згідно з чинним законодавством, це рішення може бути оскаржене в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду протягом 30 днів із моменту його проголошення.
Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило необґрунтовані активи та недостовірні відомості у декларації заступника начальника Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Юрія Ральцева.
Читайте також