Велика Британія посприяє відродженню українських ВМС - Таран

Велика Британія та Україна погодили проект зі створення ракетного катера
Велика Британія посприяє відродженню українських ВМС - Таран
Угода mil.gov.ua
8 Жовтня 2020, 22:38
читать на русском

Під час зустрічі міністра оборони України Андрія Тарана та Державного секретаря з питань оборони Великої Британії Бена Воллеса було погоджено проект зі створення ракетного катера.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Ми оцінили вибір Королівської військово-морської бази "Портсмут" як дуже точного місця для церемонії підписання меморандуму. Сподіваюся, що один із наступних наших з вами контрактів буде підписаний вже на новозбудованій базі ВМС ЗС України, — сказав Андрій Таран під час зустрічі з Беном Воллесом.

Читайте також

Як повідомлялося, Україна та Велика Британія домовилися про постачання сучасних зразків військової техніки та новітнього високоточного озброєння, налагодження виробництва окремих видів військової продукції в Україні, а також будівництво об’єктів базування ВМС ЗС України.

За словами міністра оборони, у ході діалогу акцептована пропозиція української сторони, щоб сучасні, сумісні зі стандартами НАТО, ракетні катери створювались в Україні на потужностях вітчизняних підприємств.

Читайте також

Серед іншого було висловлено пропозицію започаткувати спільний українсько-британський проект зі створення ракетного катера, у якому було б враховано побажання українських військових. Для цього вже найближчим часом очікується візит британських фахівців для проведення консультацій на рівні експертів вже в Україні.

Андрій Таран також зазначив, що йдеться не лише про кораблі, але й про інфраструктуру. Так само максимально адаптовану для взаємодії з військово-морською потугою Альянсу. Це дозволить наростити бойовий потенціал України у Чорному та Азовському морях.