Ввезення вживаних авто в Україну перевірятимуть ретельніше: митниця запускає новий етап контролю
З 8 червня 2026 року в Україні стартує новий етап пілотного проєкту з централізованої перевірки митних декларацій. Під посилений контроль потраплять уживані транспортні засоби, що ввозяться на територію країни із застосуванням преференційних режимів торгівлі. Відбір документів для додаткового моніторингу здійснюватиметься автоматично через систему управління ризиками.
Про це повідомили у Держмитслужбі.
У межах нового етапу проєкту під особливу увагу потраплять уживані транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України із застосуванням преференційного режиму торгівлі. Перевірки проводитиме підрозділ митних компетенцій, створений на базі Координаційно-моніторингової митниці.
Основним завданням цього підрозділу є аналіз митних декларацій, відібраних для контролю за визначеними критеріями ризику та селективності. Для цього використовуватиметься система управління ризиками, яка автоматично визначатиме документи, що потребують додаткової перевірки.
У Держмитслужбі зазначають, що контроль здійснюватиметься централізовано незалежно від того, до якої митниці було подано декларацію. Такий підхід має забезпечити єдині стандарти митного оформлення та контролю на всій території країни, а також сприяти своєчасному виявленню можливих порушень під час імпорту товарів.
Відбір декларацій для додаткового моніторингу відбуватиметься автоматично. Для перевірки випадковим чином відбиратимуть 50% митних декларацій за відповідними товарними позиціями.
Пілотний проєкт діятиме до 31 грудня 2026 року.
Читайте також