Єврокомісія просить Україну дозволити інспекцію нафтопроводу "Дружба"
Європейська комісія ініціювала звернення до української сторони щодо дозволу на проведення інспекційної місії на нафтопровід "Дружба". За словами речниці Єврокомісії Анни-Кайси Ітконен, інспекція необхідна для оцінки пошкоджень нафтопроводу, завданих російською ракетою.
Про це пише "Европейська правда"
"Я можу повідомити вам, що ми запропонували місію для інспекції трубопроводу ("Дружба") в Україні", – заявила Ітконен. Вона також уточнила, що ЄС наразі очікує на відповідь української сторони.
Щодо делегації, яку до України направила Угорщина для оцінки ситуації на "Дружбі", речниця ЄК зазначила, що деталей вона не має і порадила звертатися безпосередньо до угорських колег.
В Єврокомісії наголосили, що продовжують координацію з державами-членами ЄС та українською стороною для узгодження дати та формату місії. Основна мета інспекції – оцінка технічного стану нафтопроводу, щоб гарантувати безпеку поставок та стабільність енергетичної інфраструктури в регіоні.
Читайте також