Зеленський про переговори в Абу-Дабі: Україна готова до компромісів, але не поступиться територією

Президент України вперше озвучив у тристоронньому форматі відкрито позицію Києва щодо закінчення війни та принципів компромісу.
30 Січня, 12:46

Президент України Володимир Зеленський розповів про результати переговорів у Абу-Дабі, де вперше у тристоронньому форматі відбулося відкрито обговорення бачення завершення війни. Глава держави підкреслив готовність України до компромісів, які не зачіпають територіальну цілісність держави.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час зустрічі з журналістами

«Ми багато разів говорили, що ми готові до компромісів, які ведуть до реального закінчення війни», – наголосив Зеленський.

За словами президента, під час переговорів вдалося вирішити низку технічних питань, зокрема підписати декларацію з «Коаліцією охочих» у межах гарантій безпеки. Зеленський назвав це сміливим кроком з боку європейських партнерів, проте зауважив, що документ остаточно працюватиме лише після схвалення парламентарями.

Найбільш складним залишилося питання бачення завершення війни, оскільки позиції сторін суттєво розходяться. Президент підкреслив, що пошук компромісу має передбачати дії з обох боків:

«Коли ми говоримо про компроміс, я маю таке розуміння: компроміс – це про те, що мають зробити дві сторони, а не тільки про одну українську сторону та український компроміс».

Зеленський підкреслив, що жорсткі вимоги до України не є компромісом, а фактично означають зміну територіальної цілісності, на що Київ не погодиться.

«Ми багато разів говорили, що готові до компромісів, які ведуть до реального закінчення війни, але які точно не пов'язані зі зміною територіальної цілісності України», – заявив президент.

Американська сторона пропонувала розглядати формат вільної економічної зони як можливе рішення, проте Зеленський наголосив, що контроль над територіями повинен залишатися за Україною.

Глава держави зазначив, що переговори у Абу-Дабі відбувалися без ухвалення остаточних рішень, оскільки ключові питання мають вирішуватися на рівні лідерів. Водночас українська делегація продемонструвала готовність обговорювати деталі та отримати фідбек від Російської Федерації на наступних зустрічах.

Крім територіального питання Донецької області, Зеленський назвав ключовими ще й статус Запорізької атомної станції та східних регіонів України, де тривають дискусії щодо потенційного відходу російських сил.

«Це все територіальне питання. Саме воно залишається ключовим для вирішення», – підсумував президент.

Нагадаємо, Зеленський підтвердив заяву президента США Дональда Трампа щодо домовленостей про тимчасове припинення обстрілів українських міст і енергетичної інфраструктури.

Читайте також