Крячко Михайло

Крячко Михайло

Народний депутат IX скликання, голова  Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації

Крячко Михайло – підприємець, політик, був довіреною особою кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського, очолював Запорізький обласний виборчий штаб партії "Слуга народу" на парламентських виборах 2019 року.

Місце народження

Народився 24 травня 1980 року в місті Запоріжжя.

Освіта

2002 рік – закінчив Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за спеціальністю "Соціальна робота". Отримав диплом спеціаліста і кваліфікацію "соціальний працівник, соціолог".

2011 рік – закінчив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримав ступінь магістра держуправління.

Родина

Дружина – Крячко Анна Вікторівна, з серпня 2019 року співвласниця ТОВ "SMMSTUDIO". Директором цієї компанії працював її чоловік до обрання в парламент.

У подружжя дві доньки – Олександра і Марія.

Кар’єра до 2019 року

  • 2003 - 2004 роки – працює фахівцем I категорії Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міськради.
  • 2004 - 2005 роки – обіймав посаду головного спеціаліста Управління з питань внутрішньої політики та інформації Запорізької обласної державної адміністрації.
  • 2005 - 2010 роки – перейшов працювати головним спеціалістом організаційного відділу апарату Запорізької ОДА.
  • 2010 - 2011 роки - завідувач сектору аналітичної, методичної роботи та з питань планування організаційного відділу апарату Запорізької ОДА.
  • 2011 - 2014 роки – працював приватним підприємцем. Був керівником освітнього проєкту "Політичний практикум".

Михайло Крячко (фото: Facebook)

  • 2014 - 2019 роки - операційний директор digital-агентства "SMMSTUDIO" (з 2015 року - директор запорізького офісу). Варто нагадати, що засновником і керівником цієї компанії був Михайло Федоров, який пізніше організував успішну digital-кампанію для кандидата в Президенти України Володимира Зеленського.
  • 2015 рік – за інформацією деяких ЗМІ, в цьому році Михайло був керівником Новомиколаївської районної партійної організації "Сильна Україна", а ця партія раніше була союзником "Партії регіонів".
  • Тривалий час, починаючи з 2014 року, Крячко не поривав контактів з Павлом Матвієнком, колишнім лідером "регіоналів" в Запорізькій облраді, який опікувався Михайлом в період його роботи в ОДА.

Діяльність в команді Зеленського і в парламенті

  • У команду кандидата у Президенти України Володимира Зеленського Михайло Крячко потрапив по протекції свого директора Михайла Федорова. Оскільки у Запорізькій області кадровий потенціал Зе-команди був мізерним, а Федоров займався digital-кампанією по всій країні, то Крячко швидко став основним представником Зеленського у регіоні, не дивлячись на деякі сумнівні знайомства і факти біографії.
  • На початку березня 2019 року Крячка Михайла зареєстрували довіреною особою кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського по виборчому округу №76. Згодом він очолив роботу обласного штабу.

Михайло Крячко і Володимир Зеленський (фото: Facebook)

  • Попри значну кількість негативних публікацій у ЗМІ, Крячко очолював Запорізький обласний виборчий штаб партії "Слуга народу" і на парламентських виборах 2019 року.
  • Навіть з врахуванням критики керівників штабу, політична сила Володимира Зеленського в Запорізькій області здобула майже 40% голосів виборців, а з 9 обраних депутатів-мажоритарників – 7 представляли партію "Слуга народу".

Михайло Крячко очолював Запорізький обласний виборчий штаб партії "Слуга народу" на парламентських виборах 2019 року (фото: Facebook)

  • Михайло Крячко балотувався в парламент по партійному списку під № 61.
  • 29 серпня він прийняв присягу народного депутата України і був обраний головою Комітету з питань цифрової трансформації. Парламентар увійшов до складу фракції політичної партії "Слуга народу".
  • До кінця року, відповідно до аналітики руху ЧЕСНО, Крячко став співавтором найбільшої кількості законопроєктів серед запорізьких обранців.
  • Червень 2020 року – нардеп підтримав постанову про звільнення Арсена Авакова з посту міністра внутрішніх справ.
  • У тому ж місяці Зеленський включив Михайла Крячка до складу Національної ради реформ.

Критика та скандали

Коли Крячко очолив виборчий штаб Зеленського, а згодом і його "слуг народу" в Запорізькій області, він одразу потрапив під пильну увагу ЗМІ. Сайт "Антикор" вказав, що кар’єрою Михайла на державній службі опікувався колишній "регіонал" Павло Матвієнко. До 2014 року Крячко встиг попрацювати особистим помічником ще в одного впливового "регіонала" Бориса Петрова.

Також було з’ясовано, що в 2018 році Михайло підписав електронну петицію в підтримку будівництва ТРЦ в Запоріжжі, на місці парку Яланського.

Як виявилось, спонсор Володимира Зеленського, власник мережі "Золотий Вік" Роман Петренко пролобіював на керівництво Запорізьким обласним штабом партії "Слуга народу" братів Володимира і Сергія Кальцевих, що раніше працювали з "регіоналами". Брати запросили в штаб і колишнього підлеглого Михайла Крячка. Згодом в команді Зеленського вияснили, що у Кальцевих вкрай негативна репутація, їх незаконне будівництво давно дратує громадськість області. Братів і їх людей швидко прибрали з обласного штабу, а от заступник Михайла Федорова (який успішно влився у Зе-команду) залишився, і незабаром очолив виборчу кампанію "слуг народу" в області.

Правда ЗМІ зацікавила дивна поведінка Михайла Крячка. Встановили, що йому постійно телефонує і присилає повідомлення Павло Матвієнко, який влаштувався в команді ОПЗЖ, куди перейшли і брати Кальцеви. Коли факт постійного спілкування Крячка і Матвієнка підтвердився, а спроби "слуги народу" приховати ці контакти не вдались, у різних виданнях з’явились публікації, що керівник обласного штабу партії "Слуга народу" в Запоріжжі працює на Віктора Медведчука.

Крячка викликали на розмову, проте він переконав Зе-команду, що все це спроба його дискредитувати. А так, як його директор Михайло Федоров провів ефективну digital-кампанію для Зеленського, довго розбиратись не стали і залишили Крячка на чолі обласного штабу ще й на час парламентських перегонів.

Наступний скандал спіткав Крячка вже в Раді, коли він став одним із ініціаторів проєкту Закону про електронні комунікації, який передбачав укладення абонентського договору тільки при наданні особистих даних абонентів-фізичних осіб, а також відновлення національного реєстру унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів телефонів з можливістю блокувати телефон, IMEI-код якого не внесено до реєстру. Законопроєкт викликав такий негативний резонанс, що вже через кілька днів його відкликали.

Своїм виборцям Михайло дав 47 обіцянок. За рік жодна з них не виконана, але все знаходиться в процесі виконання.

Дата публікації: 27.09.2021
Дата останньої зміни: 27.09.2021