Шуляк Олена

Шуляк Олена

Голова партії "Слуга народу"

Всі новини

Шуляк Олена – голова депутатської фракції партії "Слуга народу", представниця Кабінету Міністрів у парламенті з листопада 2019 по березень 2020 року, голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування при Президентові України.

Місце народження

Народилась 24 січня 1976 року в місті Києві.

Освіта

  • 1997 рік – закінчила Український транспортний університет, спеціальність "економіка і управління в будівництві".
  • 2003 - 2005 роки – навчалась у Міжнародному інституті менеджменту, магістр бізнес-адміністрування. Стажувалась у Carnegie Mellon Tepper school of business, Summer program — Courses in International Finance, Persuasive Presentation, leadership, operations, Marketing, Communications and the International Strategic Competition.
  • 2012 рік – закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, отримала спеціальність "психологія".

Родина

Чоловік – Олександр Шуляк, керівник ТОВ "Енжіай Груп" (основний вид діяльності — купівля та продаж нерухомості).

Донька – Дарина, студентка Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка. Була співробітницею ТОВ "Інститут когнітивного моделювання". З жовтня 2019 року – тренер-викладачка у MBA Kids International, а з жовтня 2021 року – менеджерка з комунікацій в UNIT.City.

Інформація про батьків Олени відсутня у відкритих джерелах.

Кар’єра до обрання в Раду

  • 1999 рік – Олена Шуляк отримала сертифікат аудитора.
  • 1999 – 2000 роки – заснувала і очолила ТОВ "Аудиторська фірма "Стандарт".
  • 2000 – 2006 роки – компанія Олени Шуляк стала структурним підрозділом фінансово промислової групи “Midland Group”, а вона очолила департамент аудиту і аналізу фінансово-господарської діяльності.
  • 2005 – 2007 роки – одночасно з роботою в “Midland Group” Шуляк була членом Наглядової ради ЗАТ "Експрес-банк".
  • 2005 – 2014 роки – Олена була зареєстрована як фізична особа-підприємець.
  • 2007 – 2014 роки – працювала генеральною директоркою компанії “Midland Development Ukraine”, яка відкрила в Києві свій офіс. З 2008 року вона стала співвласницею фірми (основний вид діяльності — управління нерухомістю за винагороду або на договірній основі).
  • 2014 рік – без успіху балотувалась до Київської міської ради від партії "Демократичний альянс", отримала 5 місце у виборчому списку. Ця політична сила не здолала прохідний бар’єр.
  • 2014 - 2015 роки – Олена Шуляк очолювала наглядову раду "Української будівельної спільноти" (Ukrainian Building Community).

Шуляк Олена (фото: facebook.com/ShuliakOlena)

  • Квітень 2015 року – була кандидаткою на посаду керівника Державної фіскальної служби. Проте громадськість негативно відреагувала на перспективу зайняття такої посади представницею будівельного бізнесу.
  • З 2016 року знову працювала генеральною директоркою компанії “Midland Development Ukraine”.
  • 2017 рік – Олена Шуляк стала співзасновницею ТОВ "Кріейтор". Компанія займається діяльністю з надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
  • 2015 – 2019 роки – працювала в громадській організації "Офіс ефективного регулювання" (BRDO), якою керував Олексій Гончарук. Олена була членкинею правління, очолювала сектор "Будівництво".
  • Шуляк також стала співзасновницею "Спілки українських підприємців". В цій громадській організації вона обіймала посаду віцепрезидента.
  • Крім того, Олена була координаторкою ініціатив в організації "Кадровий резерв" та входила до правління суспільно-політичного руху "Люди важливі". В українській філії міжнародної організації Young Presidents' Organization її обрали на посаду віцепрезидента.
  • У 2018 році Шуляк вдруге стала керівницею аудиторської компанії "Стандарт".
  • В цілому, станом на літо 2019 року, Олена залишалась співвласницею трьох компаній – "Кріейтор", "Midland Development Ukraine" та "Стандарт", права на управління якими після обрання у Раду передала своїй партнерці по бізнесу Зарембі Ользі.

Шуляк Олена (фото: facebook.com/ShuliakOlena)

Парламентська діяльність

  • У президентській кампанії Володимира Зеленського Шуляк не брала участі. У "Зе-команду" вона потрапила згідно з рекомендацією Олексія Гончарука, як експертка з питань будівництва.
  • На позачергових парламентських виборах влітку 2019 року її включили до списку політичної партії "Слуга народу" під номером 13, який виявився цілком щасливим.
  • 29 серпня 2019 року вона прийняла присягу народного депутата України і увійшла до складу фракції політичної партії "Слуга народу", на перших зборах якої Шуляк обрали заступницею Давида Арахамії. Того ж дня вона стала і заступницею голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
  • Олену Шуляк згодом обрали головою міжфракційного об’єднання "За велике будівництво".
  • Листопад 2019 року – парламентарка була призначена представницею уряду у Верховній Раді України. Після зміни Кабінету Міністрів у березні 2020 року вона пішла з цієї посади.

Олена Шуляк (фото: facebook.com/ShuliakOlena)

  • Взимку 2020 року прем’єр Олексій Гончарук пропонував Шуляк очолити Міністерство розвитку громад та територій, але вона відмовилась.
  • У березні 2020 року депутатка виступила проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, попри іншу позицію фракції “Слуга народу”.
  • Серпень 2020 року – Шуляк включили до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
  • В грудні того ж року Володимир Зеленський призначив парламентарку головою Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування при Президентові України.
  • Липень 2021 року – стало відомо з Офісу Президента України, що у разі відсторонення Віталія Кличка від посади голови КМДА, Олена Шуляк є вірогідною претенденткою на цю посаду.
  • Вона є однією з найактивніших депутатів щодо законодавчої роботи. Станом на кінець серпня 2021 року Олена Шуляк приєдналася до написання 130 проєктів закону, подала понад 180 поправок до 10 законопроєктів (велику частину було враховано), направила три депутатські запити та 22 рази виступила в Раді, здебільшого з трибуни. Вона є одним із головних лобістів реформи Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Шуляк Олена на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/ShuliakOlena)

  • На початку листопада 2021 року у вітчизняних ЗМІ з’явились матеріали, що незабаром головою партії "Слуга народу" замість Олександра Корнієнка оберуть Олену Шуляк. Але це буде вирішувати з’їзд і рекомендація Президента України. Однак те, що в серпні вона отримала орден княгині Ольги III ступеня, свідчить про реальність таких прогнозів.
  • 15 листопада 2021 року відбувся з’їзд партії "Слуга народу", де вирішили, що фракцію очолить Олена Шуляк.

Критика та скандали

Перші критичні матеріали щодо Олени Шуляк з’явились у ЗМІ ще у 2015 році, коли вона взяла участь у конкурсі на посаду керівника Державної фіскальної служби. Так, як на той час вона була відома лише як представниця великого бізнесу, та ще й з російським корінням, у багатьох критичних публікаціях Шуляк звинуватили в продажності та бажанні отримати особисту вигоду з "хлібного місця".

Весною 2020 року виник більш гучний скандал. Шуляк звинуватили у некомпетентності після початку роботи ініційованого нею "е-кабінету" для забудовників. Вона презентувала цю новацію, як остаточну перемогу над бюрократами і корупцією, адже тепер достатньо було заповнити форму в "е-кабінеті" і будуй собі без усякої паперової тяганини. Правда, спочатку це був експеримент лише для приватних будинків і промислових споруд не вищих за 4 поверхи. Але через відсутність належного контролю шахраї отримали доступ до Реєстру дозвільних документів. І згодом Шуляк з жахом констатувала, що замість задекларованого 4-х поверхового промислового об'єкта на Подолі ввели в експлуатацію 10-поверховий житловий будинок. Роботу "е-кабінету" прийшлось зупинити, щоб викорінити різні шахрайські схеми.

Олена Шуляк стала на захист депутатки Галини Третьякової після того, як та потрапила в скандал через своє висловлювання про "дітей низької якості". Вона заявила, що слова Третьякової нібито вирвані з контексту, а те, що відбувається в ЗМІ – це організована акція проти її колеги.

Дата публікації: 15.11.2021
Дата останньої зміни: 15.11.2021
1