БЕБ викрило схему з імпортом авто під виглядом гуманітарки для ЗСУ

Українці та молдавани завозили вживані автомобілі як гуманітарну допомогу для військових, але замість цього продавали їх за готівку. До схеми причетні благодійний фонд із Хуста та компанії з Києва й Харкова.
12 Вересня, 11:21

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему незаконного ввезення вживаних автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. З початку липня 2024 року аферисти завезли понад 700 транспортних засобів, які замість військових потрапили на продаж у мережі.

Як стало відомо редакції 368.media з матеріалів кримінального провадження за ч.1 ст.201-4 КК, схема діяла в зоні діяльності Львівської митниці. За даними автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги, від липня 2024 року зловмисники завезли понад 700 транспортних засобів. Більшість із них реалізували через онлайн-майданчики OLX, соцмережі Facebook та інші канали.

Розслідування підтвердило факти незаконного переміщення великогабаритної техніки. Так, сміттєвоз Mercedes-Benz 2629L ECONIC ввезли як гуманітарку від імені Благодійного фонду «Реновейшен» (м. Хуст). Надалі техніка опинилася у власності київського ТОВ «Філіп Моторс», яке легалізувало її та продало ПрАТ «АТП 0928» (Івано-Франківськ) за 1,23 млн грн.

За аналогічною схемою ще один сміттєвоз Mercedes-Benz 2624L продали за 1,55 млн грн.

Власником «Філіп Моторс» є Максим Фатун, а директором – Ганна Фатун (Манілова). Їм також належить компанія «Антей Трак».

Фонд «Реновейшен», через який здійснювався імпорт, зареєстрований у Хусті. Його директором є Олександр Борисович Бондар, а співзасновниками – Крістіна Шолудько та Станіслав Рибінський, мешканці Харкова.

Станіслав Рибінський вже фігурує в іншій справі №42021080000000114 за ст.191 КК. Його обвинувачують у зловживаннях на посаді в.о. заступника гендиректора ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», де збитки підприємству оцінюють в особливо великих розмірах.

Олександр Бондар також проходить обвинуваченим у справі СБУ №22024000000001058. За версією слідства, він разом із закарпатським адвокатом Антоном Соколовим підшукував охочих виїхати з України під виглядом волонтерів. Їм інкримінують створення злочинної організації, пособництво державі-агресору та незаконне переправлення осіб через кордон.

Слідчі заходи у межах нового провадження тривають.

Нагадаємо, син помічниці народного депутата Юрія Корявченкова (відомого як "Юзік") Ксенії Єгорової — 31-річний Олександр Панкін — став власником двох автомобілів у період повномасштабної війни.

Читайте також