Справа банку "Фінанси та Кредит": суд дозволив спецрозслідування щодо Жеваго
Печерський районний суд Києва за клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо колишнього народного депутата та бенефіціара АТ "Банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго.
Як повідомляють у прокуратурі, Жеваго підозрюють у причетності до розтрати майна банку в особливо великих розмірах, а також у легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
За даними слідства, упродовж 2007–2015 років він, діючи за попередньою змовою зі службовими особами банку, організував схему виведення коштів фінансової установи. Йдеться про суму у 113 млн доларів США, що на той момент становило понад 2,5 млрд гривень.
У прокуратурі пояснюють, що механізм полягав у використанні коштів банку, розміщених на кореспондентських рахунках в іноземних банках. Ці гроші передавали в заставу під відкриття кредитної лінії для офшорної компанії, яку, за версією слідства, контролював сам підозрюваний.
Після того як умови кредитних договорів не були виконані, а банк виступав поручителем, кошти були списані з його кореспондентських рахунків.
Досудове розслідування у справі триває.
Раніше, 19 березня 2026 року, у Парижі Костянтину Жеваго вручили повідомлення про підозру в іншому кримінальному провадженні. Процедура відбулася в межах міжнародної правової допомоги за участі французьких правоохоронних органів, українських прокурорів та слідчих Державного бюро розслідувань.
Після вручення підозри його допитали у статусі підозрюваного.
Нагадаємо, ще наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно повідомили Жеваго про підозру у справі щодо розтрати 2,5 млрд гривень коштів банку "Фінанси та Кредит".
У липні 2021 року Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук.
28 грудня 2022 року бізнесмена затримали на французькому гірськолижному курорті Куршевелі на запит української сторони.
У пресслужбі Жеваго раніше заперечували звинувачення, зазначаючи, що він перебував за кордоном на лікуванні. Водночас журналісти фіксували його перебування на власній яхті в Монако.
Крім того, 12 лютого 2025 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про безстрокові санкції проти низки бізнесменів, серед яких і Костянтин Жеваго.
Раніше суди також арештували частку бізнесмена у ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" та інше майно підприємства.
Читайте також