Новинський Вадим

Новинський Вадим

Народний депутат "ОПЗЖ"

Всі новини

Вадим Новинський - народний депутат Верховної Ради IX скликання, успішний підприємець і партнер одіозного олігарха Ріната Ахметова. Розглянемо біографію Вадима Новинського і її основні віхи.

Місце народження

Новинський Вадим Владиславович народився 3 червня 1963 року в місті Стара Русса, Новгородська область, СРСР.

Освіта

  • 1985 - закінчив Ленінградську Академію цивільної авіації, спеціальність "Експлуатація повітряного транспорту".

Родина

  • Батько - Рудольф Ервандович Малхасян.
  • Брат - Ашот Рудольфович Малхасян.
  • Дружина - Марія Леонідівна Новинська (Матвієнко).
  • У Вадима Новинського четверо дітей.

Коротка біографія

Справжнє ім'я Новинського - Вадим Рудольфович Малхасян. Народився майбутній олігарх в російському містечку Стара Русса в Новгородській області. Після закінчення школи вступив до Академії цивільної авіації в м. Ленінград. Після отримання диплома Новинський залишився працювати при академії.

Вадим Новинський в молодості захоплювався авіацією і аж до початку 90-х років працював переважно за фахом. Зміни почалися з приходу Вадима Новинського в найбільший російський концерн "Лукойл". Він організував поставки нафтопродуктів з Росії на українські великі металургійні підприємства Запорожьсталь і Криворіжсталь. Це був початок шляху підприємця в Україні.

В кінці 90-х Вадим Владиславович Новинський вклав зароблений в "Лукойлі" капітал в покупку двох українських гірничо-збагачувальних комбінатів - Інгулецького і Південного. Також в 1999 році викупив 70% акцій болгарського підприємства "Промет".

У тому ж 1999 році Новинський перебрався до Дніпропетровська і заснував свій концерн "Смарт-груп". Наступні 7 років він нарощував свій бізнес за рахунок вигідних придбань: Молдавського металургійного комбінату, Макіївського металургійного комбінату, права на розробку родовищ Ярега і Яковлівського.

У 2007 відбувається ключова подія для Новинського: Вадима Владиславович передає свої активи Рінату Ахметову в обмін на ¼ всіх акцій ахметівского концерну "Метінвест".

До 2012 року на рахунку підприємця було ще безліч бізнес-проектів: він заснував завод "Верес", суднобудівний холдинг, був директором футбольного клубу "Севастополь", купив банк "Форум" у німецьких інвесторів. У 2012 році статки Вадима Новинського налічували рекордні 4,4 мільярда доларів США. В цьому ж році Віктор Янукович прийняв його в українське громадянство на підставі клопотання Петра Порошенка. Ця обставина дозволила йому вийти на політичну орбіту України.

Політична кар'єра

У 2013 році Новинський балотувався в парламент від партії "Партія Регіонів" по виборчому округу №224 в Севастополі. Тоді він став народним депутатом ВР VII скликання. У 2014 році після оголошення лідера "Партії Регіонів" Віктора Януковича персоною нон-грата, перейшов разом з іншими прихильниками ПР в нову політсилу "Опозиційний блок". В її списках він пройшов до парламенту VIII скликання.

У 2018 році Новинський став главою фракції "Опозиційного блоку" в парламенті. У складі цієї ж партії пройшов у Верховну Раду на дострокових виборах 2019 року. У парламенті відає питаннями прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Скандали, пов'язані з ім'ям Новинського

Як будь-який великий функціонер, Новинський не міг уникнути скандалів.

  • У 2010 році пасинок бізнесмена Михайло Матвієнко (син дружини Вадима Новинського від першого шлюбу) потрапив в резонансне ДТП у Санкт-Петербурзі. Його затримали в нетверезому вигляді, при цьому молодий чоловік намагався відрекомендуватися сином губернатора Санкт-Петербурга Валентини Матвієнко.
  • У 2016 році ГПУ почала кримінальне переслідування проти Новинського у справі про тиск на патріархат УПЦ (МП). При цьому Новинського позбавили депутатської недоторканності.
  • У 2018 році був в санкційних списках РФ, але в 2020 році санкції щодо Новинського зняли. Останні новини про Вадима Новинському були пов'язані з його відвідуванням Сергієво-Троїцької Лаври з патріархом РПЦ Кирилом.
  • У 2018 році брав активну лобіював відмову від автокефалії УПЦ, причому свою критику вів не тільки в ВР, а й онлайн. У Вадима Новинського в фейсбуці досить постів на цю тему.
  • До речі, про православ'я: Вадим Новинський є дияконом Української православної церкви. Його висвятив в сан митрополит УПЦ (МП) Онуфрій. Своє перше публічне служіння в сані священика Новинський провів 7 липня 2020 року.

Вадим Новинський - один з найбільших підприємців України. При цьому не варто забувати і про те, що інтереси Новинського орієнтовані на РФ, а не на Європу. І приналежність до проросійських політичних партій тому яскраве підтвердження. Сьогодні його політична діяльність трохи приглушена на догоду діяльності духовної, але, хто знає, чи не чекає нас реванш опозиційних сил на чолі з впливовим Вадимом Новинським.

Дата публікації: 16.10.2020
Дата останньої зміни: 27.11.2020
1