Стефанішина Ольга

Стефанішина Ольга

Віцепрем’єрка з питань інтеграції, юрист-міжнародник

Всі новини

Стефанішина Ольга - віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, експерт у справах ЄС та міжнародного торговельного права.

Місце народження

Ольга Стефанішина народилася 29 жовтня 1985 року у місті Одеса.

Родина

Ольга розлучена. Виховує двох дітей: сина Данила і дочку Анастасію.

Освіта

2008 року закінчила факультет міжнародного права Інституту Міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевченка, отримала кваліфікацію юриста-міжнародника, перекладача з англійської мови.

У 2016 році отримала диплом спеціаліста "Фінанси та кредит" Одеського національного економічного університету.

Стефанішина Ольга

Кар’єра

  • 2006 - 2007 рр. - Стефанішина Ольга розпочала приватну юридичну практику.
  • 2007 - 2010 рр. - Ольга працювала в Державному департаменті з питань адаптації законодавства на посаді спеціаліста-керівника відділу з питань правового забезпечення європейської інтеграції.
  • 2010 - 2015 рр. - заступник директора (потім директор) в Департаменті міжнародного права (Департамент європейської інтеграції) у Міністерстві юстиції України.
  • З березня по грудень 2017 рр. Ольга обіймала посаду директора Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів.
  • З грудня 2017 по вересень 2019 рр. Стефанішина працювала генеральним директором Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату.
  • На позачергових парламентських виборах 2019 року Ольга Стефанішина балотувалася до Верховної Ради України під двадцять п’ятим номером від списку політичної партії "Українська стратегія Гройсмана". Однак в парламент не пройшла.
  • З січня по червень 2020 року Ольга працювала юридичною радницею у фірмі "Ілляшев та партнери".
  • 4 червня 2020 року Ольга Стефанішина призначена на посаду Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в уряді Дениса Шмигаля.

Стефанішини

(Ольга Стефанішина на фото зі своєю повною тезкою ексзаступницею міністра охорони здоров'я України)

Судове переслідування

Кримінальне провадження проти Ольги Стефанишиної тягнеться з 2014 року, коли була ініційована низка кримінальних процесів стосовно високопосадовців часів Віктора Януковича. Сама Ольга запевняє, що в період Революції Гідності Міністерство юстиції, в якому вона працювала, проводило дослідження на тему європейської інтеграції. Ользі інкримінують, що вона, як керівник підозрілу, який відповідав за європейську інтеграцію, ініціювала проведення цих досліджень.

Але оскільки на той час, мабуть, була необхідність мати певні кримінальні провадження, щоби підтримувати санкційний режим – тому, я думаю, правоохоронці у 2014 році побачили щось більше, ніж є насправді.

Дата публікації: 11.03.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021