Рабінович Вадим

Рабінович Вадим

Народний депутат від партії "Опозиційний блок - За життя", бізнесмен

Всі новини

Рабінович Вадим Зіновійович – народний депутат Верховної Ради України VIII-IX скликань, кандидат у Президенти України на виборах 2014 року, бізнесмен і телеведучий.

Місце народження

Вадим Рабінович народився 4 серпня 1953 року в м. Харків, УРСР.

Освіта

 • 1960-1970 – середня школа № 45 м. Харків.
 • 1970-1974 – Харківський автодорожній інститут (відрахований з 4 курсу).

Родина

 • Батько – Зіновій Рабінович, колишній військовий, після – інженер на заводі.
 • Колишня дружина – Марина Ландберг-Рабінович.
 • Діти: Олег Рабінович 1973 р.н.

Катерина Рабінович 1994 р.н.

 • Дружина – Ірина Ігорівна Рабінович.
 • Діти: Яків Рабінович 2008 р.н.

Коротка біографія

У Вадима Рабіновича біографія насичена як позитивними, так і негативними подіями. Усе його життя – гра з законом. І сьогодні, коли він став відомим політиком, зовсім не приховує свого минулого.

Чинний нардеп Вадим Рабінович народився 4 серпня 1953 року в Харкові. Його батько був кадровим військовим, але після відставки став спочатку інженером на заводі, а після – заступником директора з техніки безпеки. Мати була лікарем-терапевтом. У родині крім Вадима було ще троє дітей.

Після школи вступив до Харківського автодорожнього інституту, де навчався, вів активну громадську діяльність, грав у місцевій команді КВК. Через донос однокурсника, який побачив, як на лекції Рабінович складає кросворд, майбутнього політика виключили з комсомолу й водночас з інституту з формулюванням "аморальна поведінка". Після виключення Рабіновича призвали до армії, де він проходив службу від 1975 до 1977 року. Після повернення з армії Вадим Рабінович влаштувався на роботу в РСУ при Харківському виконкомі, але пропрацював недовго: 1980 року його заарештували за розкрадання державних коштів (сам Рабінович наполягав, що розмір розкрадання був смішним – три рулони шпалер). Але, як показало майбутнє, Вадим Рабінович судимістю тільки за цей випадок не обмежився, і через два роки знову опинився на лаві підсудних за цією ж статтею. Цього разу його засудили терміном на 14 років. У цей час він уже почав працювати в рамках одного з перших кооперативів з виготовлення дверей. В ув’язненні був інформатором КДБ, хоча зараз стверджує, що не надавав ніяких важливих відомостей

У 90-ті роки почався прихід Вадима Рабіновича в бізнес: він створив підприємство з торгівлі металом. У цей ж час ділова репутація бізнесмена виявилася підмочена: його пов’язують із Григорієм Лучанським, одним з великих представників російської мафії. Рабінович був представником компанії Лучанського в Україні.

Також у цей період він починає розвиватися, як медіа-бізнесмен: засновує компанію Media International Group, стає президентом Видавничого будинку CN-Столичні Новини. 1995 року він став одним із співзасновників каналу 1+1.

Паралельно із цим, у Рабіновича Вадима в біографії відбувається черговий поворот: 1994 року він з родиною іммігрує в Ізраїль і отримує місцеве громадянство. Аж до сьогодні у Вадима Рабіновича в досьє фігурує подвійне громадянство.

1999 року він став учасником голосного скандалу: СБУ заборонила Рабіновичу в’їзд в Україну до 2004 року через його діяльність. Як виявилося, через нього відбувся витік інформації про продаж зброї в Сербію українськими компаніями. Також йому заборонили в’їзд такі країни, як США та Великобританія.

Після повернення Вадима Рабіновича в Україну він продовжив свою підприємницьку діяльність, а 2007 року навіть очолив київський футбольний клуб "Арсенал". Від 2008 року володів телеканалом NewsОne, який 2013 року переріс у медіагрупу Newsnetwork (2014 року продані Євгенію Мураєву). Паралельно був співвласником першого єврейського новинного каналу JN1. А 2014 року Рабінович запустив однойменну радіостанцію "Рабінович FM".

Політична кар’єра

У політику Вадим Рабінович прийшов не так уже давно: 2014 року він подав заявку у ЦВК і зареєструвався, як самовисуванець, на вибори президента України. До цього, хто такий Вадим Рабінович, широка громадськість не мала уявлення.

За результатами виборів одержав усього лише 2,5% голосів з найбільшою кількістю в Запорізькій і Одеської областях, а також у Дніпрі.

Після провалу на президентських виборах відбувся прихід Рабіновича Вадима в партію "Опозиційний блок". У її списках він одержав мандат депутата Верховної Ради VIII скликання. У рамках свого депутатства працював у комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

2016 року нардеп Вадим Рабінович вийшов зі складу "Опозиційного блоку": у своїх останніх інтерв’ю Вадим Рабінович заявляв про розбіжності з керівництвом партії. Замість цього з Євгенієм Мураєвим ( саме йому Рабінович продав свій медіахолдинг) заснував свою партію. Від 2016 року Вадим Рабінович у партії "За Життя" займає керівну позицію.

Однак перед виборами в парламент 2019 року відбулося цілком очікуване об’єднання "Опозиційного блоку", що має ту ж політичну позицію, що і у партії "За Життя". На виборах вони виступили єдиної силою "Опозиційна платформа – За Життя", де Вадим Рабінович поступився своїм лідерством Юрію Бойку. При цьому головою політради партії став Віктор Медведчук – близький до оточення Путіна та відверто проросійськи-налаштований політик. 2019 року Вадим Рабінович знову ввійшов у парламент як народний депутат.

Політичні погляди

Вадим Рабінович, вихідець зі Східної України, активно висловлює свої проросійські погляди. Він називає війну на Сході винятково "громадянською", закликає відмовитися від геноциду російськомовного населення. З політичною позицією Рабіновича пов’язано чимало скандалів, оскільки сам нардеп – один з найчастіших гостей на всіляких ток-шоу.

 • Вадим Рабінович у новинах нерідко заявляє про дискримінацію російськомовного населення.
 • Вважає неможливість транзиту газу через Україну із РФ джерелом збитків для української економіки.
 • У своїх інтерв’ю Рабінович обвинувачує МВФ у тому, що фонд формує з України сировинну базу.
 • 2002 року ім’я бізнесмена та політика були пов’язані зі скандалом: німецьке видання Der Spiegel опублікувало статтю про постачання зброї з України в гарячі точки світу. За словами журналістів, курирував постачання українсько-ізраїльський бізнесмен. Статтю супроводжувало фото Вадима Рабіновича.
 • Ще один скандал останніх років торкнувся Вадима Рабіновича і його статків. Проти депутата САП почала розслідування у зв’язку з тим, що Вадим Рабінович у декларації не вказав свій справжній дохід. Так, він приховав наявність у володінні 50% акцій медіахолдингу, а заодно – переписав увесь свій бізнес, включно із закордонними компаніями, на дружину. Втім, сам Вадим Рабінович на компромат і заяви САП не реагує.

Згідно с офіційними даними та оцінками уже 1999 року в Рабіновича Вадима Зіновійовича статки нараховували активи на суму 1 мільярд доларів США. При цьому, у декларації 2018 року не відображено зовсім жодних активів.

Дата публікації: 11.09.2020
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1