Гройсман Володимир

Гройсман Володимир

Колишній мер Вінниці, експрем'єр-міністр України

Всі новини

Володимир Борисович Гройсман – експрем’єр-міністр України, колишній мер Вінниці, підприємець, політичний діяч.

Місце народження

Володимир Гройсман народився 20 січня 1978 року в м. Вінниця, УРСР.

Освіта

  • 1984-1994 – середня школа № 35 м. Вінниця.
  • 1994-1999 – Вінницький інститут регіональної економіки та управління (спеціальність "юриспруденція", диплом молодшого спеціаліста).
  • 2003 рокузакінчив Міжнародну академію керування (МАУП), спеціальність "юриспруденція".
  • 2010 рокузакінчив Національну академію управління при Президентові України, спеціальність "Управління суспільним розвитком", магістр.

Родина

  • Батько – Борис Гройсман, підприємець, депутат Вінницької міськради трьох скликань.
  • Дружина – Олена Гройсман, власниця ТОВ "Магігранд".
  • Діти: Юлія Гройсман, 1991 р.н., проживає в Лондоні, Давид Гройсман, Христина Гройсман, 2000 р.н.

Коротка біографія

У Володимира Гройсмана біографія досить незвичайна: наймолодший прем’єр-міністр України почав свою трудову діяльність в 14 років. А через два роки вже був комерційним директором у фірмі свого батька.

Народився майбутній політик у Вінниці 20 січня 1978 року. Батько Володимира – Борис Гройсман – на початку 90-х став успішним підприємцем, відкривши перший і найбільший речовий ринок Вінниці "Юність". Також батько Гройсмана тричі одержував мандат депутата Вінницької міськради в 2000-2008 роках. Мати – Жанна Гройсман – працювала вчителькою в школі.

Ще в роки навчання в школі № 35 Вінниці, Володимир почав працювати слюсарем у МП "Школяр". А через два роки батько довірив своєму первістку посаду комерційного директора своїх двох компаній – МП "ОКО" і речового ринку "Юність".

З того часу почалося сходження кар’єрними сходами майбутнього прем’єр-міністра України.

Протягом 7 років Володимир Гройсман займався підприємницькою діяльністю під крилом свого батька, який на той час став депутатом міської ради. Зрозуміло, паралельно він одержав і вищу освіту: закінчив юридичний факультет Вінницького інституту регіональної економіки та управління, потім одержав диплом МАУП. Додатково до диплома юриста Володимир Гройсман сьогодні має ще й диплом магістра Національної академії управління при Президентові України.

З таким батьком, як Борис Гройсман, складно уникнути політичної кар’єри. Свою Володимир Гройсман почав досить рано: уперше балотуватися в міськраду Вінниці пішов 2002 року, коли майбутньому політикові було всього 24 роки. У результаті в міськраді він займався питаннями прав людини та депутатської етики.

2005 року в новини Гройсман потрапив після виборів міського голови Вінниці: він став ним ще до досягнення 30-літнього віку. На той момент підтримку йому надала партія Юлії Тимошенко "Батьківщина". Втім наступну свою каденцію політик почав уже в складі іншої партії - "Совість України".

Під час мерства, Володимир Гройсман приділив велику увагу розвитку громадського транспорту та дорожньої мережі Вінниці. Він уклав угоду з муніципалітетом Цюриха й одержав для міста нові трамваї швейцарського виробництва, а потім реформував усю систему громадського транспорту Вінниці. Також увагу він приділив ЖКГ: відновленню систем опалення та водопроводу в міст

Загальна сума притягнутих інвестицій у розвиток Вінниці за роки правління Гройсмана склала 736 мільйонів гривень. Також під його керівництвом був створений медичний центр, набережна "Рошен" і знаменитий фонтан Вінниці, що танцює. Завдяки його діяльності Вінниця 2013 року стала найкращим містом України за мірками журналу "Фокус".

До речі, про "Рошен", відкриття набережної зі спонсорством корпорації Петра Порошенка у Вінниці було невипадковим: саме він привів Гройсмана у велику політику. Хоча офіційно свою першу посаду у Верховній Раді він обійняв за запрошенням Арсенія Яценюка: 2014 року він став віцепрем’єром.

У рамках свого віцепрем’єрства Гройсман запропонував відразу кілька стратегічних рішень: децентралізацію місцевої влади, створення електронних урядових сервісів, соціальну підтримку переселенців зі Сходу України.

У липні 2014 року після відставки Арсенія Яценюка, Володимир Гройсман у новинах був персоною №1: він взяв на себе обов’язки прем’єр-міністра, але 1 серпня Кабмін відмовив Яценюку у відставці й анулював призначення Гройсмана.

Зате вже наприкінці листопада того ж року він був обраний Головою Верховної Ради. Тоді ж Гройсман створив нову партію "Вінницька європейська стратегія".

2016 року Гройсман все-таки одержав жадану посаду прем’єра України. У парламенті та Кабміні він продовжив політику розвитку децентралізації, медичну реформу, розвиток онлайн-сервісів державних структур.

Після закінчення каденції Петра Порошенка, з яким Гройсмана пов’язують дружні відносини, прем’єр-міністр виразив бажання піти у відставку. Замість цього Володимир Гройсман зараз займається створенням нової політичної сили "Українська стратегія": він покинув ряди "Європейської солідарності" Петра Порошенка та з новими силами готується до майбутніх парламентських виборів.

Скандали за участю Володимира Гройсмана

  • 2016 року Гройсман, єврей за походженням, став персоною нон грата в Ізраїлі. Таке рішення Беньямін Нетаньяху ухвалив після озвученої позиції прем’єра в Раді безпеки ООН про те, що євреям потрібно припинити будувати свої поселення на території Палестини.
  • Також 2017 року Гройсман оголосив Юлію Тимошенко "мамою української корупції", попри свої попередні зв’язки з її партією.
  • Щоб помститися, Тимошенко назвала Гройсмана "представником мегакорупції".
  • Гройсман і сьогодні згадується користувачам інтернету у зв’язку з його пропозицією Ілону Маску інвестувати гроші в Україну.
  • Особистий перекладач Володимира Гройсмана був обвинувачений 2017 року в шпигунстві на користь РФ.
  • Теща Гройсмана, скромна вінницька пенсіонерка, зареєстрована власницею елітної нерухомості в київських Липках площею 183 кв.м, у якій і проживає експрем’єр.

Гройсман зараз здається політиком, який відійшов від справ, але чи так це? Відповіді з'являться після місцевих виборів в Україні.

Дата публікації: 17.09.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1