13 років по тому затримали підозрюваного у вбивстві мера Сімеїза

Після тринадцяти років слідства правоохоронці ідентифікували та затримали нападника, який розстріляв мера Сімеїза Кирила Костенка у 2013 році.
Головне
13 років по тому затримали підозрюваного у вбивстві мера Сімеїза
Затриманий (Фото: Нацполіція)
28 Січня 2026, 18:04
читать на русском

Правоохоронці повідомили, що підозрюваним виявився неодноразово судимий уродженець Львівської області, 1979 року народження. Вбивство сталося у лютому 2013 року біля адмінбудівлі Сімеїзької селищної ради на території тодішнього неокупованого Криму. Невідомий прицільно обстріляв автомобіль мера, внаслідок чого Кирил Костенко загинув на місці.

Про це повідомили Нацполіція України та Офіс генпрокурора.

Після злочину нападник намагався знищити докази – слідчі виявили спалене авто зі зброєю всередині, яким було скоєно напад. Правоохоронці відновили маршрут відходу підозрюваного та отримали його зображення, що дозволило згодом ідентифікувати особу.

15 січня 2026 року прокуратура АР Крим та міста Севастополя спільно з Нацполіцією відновили матеріали кримінального провадження, втрачені після тимчасової окупації півострова. Слідство встановило, що нападник заздалегідь стежив за графіком і маршрутом мера, підготував зброю та авто, а після злочину тимчасово залишив територію України.

28 січня 2026 року підозрюваного затримали у Львові. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому готують повідомлення про підозру за фактом умисного вбивства, вчиненого способом, небезпечним для життя багатьох осіб.

Читайте також