19 січня: церковне і світові свята, історія дня та головні традиції

Цього дня віряни вшановують преподобного Макарія Єгипетського, а у світі святкують День домашнього сиру, День доброї пам’яті та День Мартіна Лютера Кінга.
19 січня: церковне і світові свята, історія дня та головні традиції
Ілюстративне фото. Фото з відкритих джерел
19 Січня 2026, 06:06
читать на русском

Цього дня віряни вшановують пам’ять святого преподобного Макарія Єгипетського — одного з найвідоміших християнських пустельників.

Святий Макарій народився в Єгипті, з юних років прагнув самотності та духовного вдосконалення. Він провів десятки років у пустелі, присвятивши життя молитві, посту й духовним подвигам.

Макарій Єгипетський прославився суворою дисципліною, мудрістю та чудесами. Його життя стало прикладом смирення, терпіння й віри, а його вчення вплинуло на розвиток монашого руху.

Його пам’ять шанують як символ щирої відданості Богові та духовної сили людини.

19 січня також святкують Всесвітній день домашнього сиру — кулінарне свято, започатковане у 2019 році прихильниками здорового харчування.

Мета цього дня — популяризувати приготування натурального сиру вдома і нагадати про користь кисломолочних продуктів, багатих на білок, кальцій і пробіотики.

Домашній сир — це універсальний продукт, який можна використовувати в десертах, закусках і основних стравах.

Ще одне неофіційне, але щире свято 19 січня — День доброї пам’яті.
Воно присвячене цінуванню теплих спогадів, які формують нашу особистість і додають сенсу життю.

Цей день закликає згадати людей і події, які зробили нас кращими, і ділитися добром, створюючи нові щасливі моменти.

“Пам’ять не лише зберігає історію нашого життя, а й допомагає формувати наше майбутнє”, — нагадують ініціатори свята.

У США цього дня вшановують День Мартіна Лютера Кінга — видатного борця за права людини, рівність і справедливість.
Свято припадає на третій понеділок січня і є національним вихідним.

Мартін Лютер Кінг (1929–1968) став символом ненасильницької боротьби за громадянські права. День його пам’яті офіційно запровадили у 1983 році, а вперше відзначили у 1986-му.

Читайте також
1