Російського опозиціонера Олексія Навального було отруєно рідкісною речовиною, яку видобувають із південноамериканських жаб.
Про це повідомило CNN, посилаючись на результати спільного розслідування п’яти європейських країн.
У розслідуванні брали участь Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція та Нідерланди. Експерти цих держав проаналізували біологічні зразки Навального, які були таємно вивезені за межі Росії.
Результати експертизи підтвердили наявність у його організмі епібатидину — надзвичайно потужного токсину, який не зустрічається природно на території Росії. Ця речовина використовується виключно у спеціалізованих лабораторіях та має смертельну дію навіть у мікродозах.
У спільній заяві європейських урядів наголошується, що "тільки російська держава мала поєднання засобів, мотивів та цілковите ігнорування міжнародного права, необхідне для здійснення такого злочину".
Дружина політика Юлія Навальна назвала оприлюднені висновки прямим підтвердженням своїх підозр.
«З першого дня я знала, що мого чоловіка отруїли. Тепер це офіційно доведено: Путін убив Олексія хімічною зброєю. Володимир Путін — убивця і має нести відповідальність за всі свої злочини», — написала вона у X.
За інформацією CNN, результати розслідування були оголошені під час Мюнхенської конференції з безпеки, саме на якій світ дізнався про смерть Навального у 2024 році.
Нагадаємо, Олексій Навальний помер 16 лютого 2024 року у виправній колонії «Полярний вовк» за Полярним колом. Російська влада стверджувала, що причиною смерті став «відрив тромбу», однак офіційного медичного висновку тривалий час не оприлюднювали.
Світова спільнота поклала відповідальність за смерть опозиціонера особисто на Володимира Путіна, назвавши загибель Навального політичним убивством.
Читайте також


