Дружина посла Олександра Балануци придбала елітну квартиру в Дубаї за 13 мільйонів на фоні скромного доходу дипломата

Дружина нового посла України в ОАЕ Ольга Мельник володіє нерухомістю в Україні та ОАЕ, а також отримує основну частину доходу родини.
Важливо
Дружина посла Олександра Балануци придбала елітну квартиру в Дубаї за 13 мільйонів на фоні скромного доходу дипломата
Олександр Балануца. Фото з відкритих джерел
26 Липня 2025, 11:21
читать на русском

Посол України в Об'єднаних Арабських Еміратах, ексзаступник міністра оборони Олександр Балануца задекларував придбання дружиною квартири в Дубаї вартістю 13,34 млн грн.

Про це повідомляє детективне бюро ABSOLUTION.

У декларації зазначено, що Олександр Балануца зареєстрований у Києві, а фактично проживає в селищі Бориспільського району Київської області. До складу його сім’ї входять дружина Ольга Мельник, син Олександр та доньки Соломія і Дарина. Водночас дружина зареєстрована в Одесі, але проживає в ОАЕ.

У Борисполі посадовець володіє квартирою площею 105 м², придбаною у 2011 році, вартість якої не зазначена. У Києві Мельник належать три квартири (44,7 м², 36,2 м², 61,2 м²), придбані у 2019–2022 роках. Їх загальна задекларована вартість — 2,7 млн грн. Також у дружини є квартира в Поляниці (Івано-Франківська область) площею 61,2 м², придбана у 2022 році за 734 тис. грн.

Окрім квартири в Дубаї площею 78 м², придбаної у 2023 році за 13,34 млн грн, Мельник володіє ще одним об’єктом нерухомості в ОАЕ — незавершеною квартирою площею 117 м², вартість якої у декларації не вказана.

Єдиним транспортним засобом, зазначеним у декларації, є автомобіль Nissan X-Terra (2023), придбаний у травні 2024 року за 1,17 млн грн. Він зареєстрований на Ольгу Мельник.

Загальний дохід родини Балануци за звітний період становить 17,2 млн грн. Із них 1,2 млн грн — дохід самого Балануци, решта — дохід дружини. Зокрема, від Міністерства закордонних справ він отримав 514 тис. грн, ще 636 тис. грн — компенсація за відрядження за кордоном. Від Міністерства оборони він задекларував 663 тис. грн, а також 14 тис. грн соціальної допомоги при народженні дитини.

Ольга Мельник отримала 966 тис. грн доходу як підприємець, 932 тис. грн — від оренди майна, 14,42 млн грн — від відчуження нерухомого майна. Зарплата від компанії Gravitas Group (ОАЕ) склала 2,41 млн грн.

На рахунках у банках Олександр Балануца має 78 тис. доларів і 636 тис. грн. Його дружина зберігає 1 322 797 AED (приблизно 360 тис. доларів) в Emirates NBD, 216 тис. AED (приблизно 59 тис. доларів) у Mashreq Bank, а також 84,6 тис. доларів в українських банках.

Нагадаємо, що новий ректор НАВС Руслан Сербин володіє маєтком, квартирами та автівками за мільйони. Він замішаний у корупційних схемах з вступом до вишу.

Читайте також
1