На початку березня українські пенсіонери можуть розраховувати на планову індексацію виплат. Орієнтовно, підвищення становитиме 10%, хоча остаточний відсоток ще не затверджений.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.
Індексація пенсій здійснюватиметься за стандартною формулою: 50% рівня інфляції за минулий рік та 50% середнього зростання заробітних плат за три роки. Мінімальне підвищення складатиме 100 гривень, але розмір надбавки залежатиме від поточної пенсії кожного отримувача.
За попередніми розрахунками, пенсійні виплати зростуть таким чином:
- Пенсіонери, які отримують менше мінімальної пенсії (2361 грн), можуть розраховувати на підвищення в межах 100-200 гривень.
- Громадяни, чия пенсія становить від 3 000 до 4 000 гривень, отримають додатково 300-400 гривень.
- Тим, хто має пенсію до 5 000 гривень, варто очікувати на надбавку в 400-500 гривень.
- Пенсіонери з виплатами від 10 000 гривень і більше отримають не менше 1 000 гривень додатково.
Водночас спеціальні пенсії, призначені для певних категорій населення, не підлягатимуть індексації, тож їхні розміри залишаться без змін. Офіційні цифри та деталі підвищення будуть оприлюднені ближче до березня.
Нагадаємо, чи можна дізнатися про розмір пенсії перед виходом на заслужений відпочинок.
Читайте також


