Правоохоронці викрили банду, до складу якої входили посадовці Київської міської державної адміністрації, що привласнили 2,2 млн гривень, які були виділені на ремонт дитячого спортивного ліцею-інтернату та укриттів у кількох столичних школах.
Про це повідомляє Національна поліція України.
Згідно з матеріалами розслідування, у 2023 році керівництво дитячого спортивного ліцею уклало контракт з будівельною компанією на ремонт навчального закладу, включаючи роботи з укриттями в інших школах Києва. Компанія завищила ціни на матеріали та обладнання, які використовувалися для виконання робіт, а також вносила неправдиві дані у звітність. Це дозволило зловмисникам заволодіти більше ніж 2,2 мільйона гривень державних коштів.
Отримані кошти передавали одному з організаторів схеми — посадовцю КМДА, який, своєю чергою, розподіляв гроші серед інших учасників злочинної групи.
22 січня правоохоронці провели обшуки за місцями проживання підозрюваних, де були вилучені комп'ютерна техніка, мобільні телефони, документація та "чорнові" записи, що підтверджують участь посадовців у схемі.
Шестеро учасників цього злочинного угруповання вже отримали підозру. Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.
За інформацією джерел РБК-Україна, до справи причетні:
- заступник директора Департаменту освіти і науки КМДА, начальник управління капітальних видатків Іван Пасько;
- начальник відділу планування капітальних видатків цього департаменту Олександр Шевчук;
- а також очільник будівельної компанії та його підлеглі.
Нагадаємо, СБУ та Нацполіція вручили підозру керівнику департаменту КМДА, який організував собі фіктивну інвалідність для «броні» від призову
Читайте також


