На заправках в Україні перевірятимуть якість пального - Шмигаль
Кабінет міністрів України вирішив активізувати діяльність міжвідомчих робочих груп в областях для проведення заходів із метою боротьби з нелегальним обігом пального.
Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, урядовці провели нараду за участю представників Мінекономіки, Мінрегіону, Офісу президента, Антимонопольного комітету, Нацполіції, ДСНС та інших уповноважених органів.
Читайте такожРобочі групи проводять щоденний моніторинг цін на пальне в кожному районі, - сказав Шмигаль.
Шмигаль Денис
За підсумками наради прем'єр дав низку доручень:
- Антимонопольному комітету провести перевірку дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час реалізації світлих нафтопродуктів.
- Держмитслужбі, Держпродспоживслужбі та Держекоінспекції за тиждень подати до Кабінету Міністрів пропозиції щодо здійснення лабораторних досліджень якості пального та пропозиції щодо створення державної системи якості пального.
- За участі представників нафтогазової галузі, профільних асоціацій, органів місцевого самоврядування, ДФС, ДСНС, Нацполіції та інших уповноважених органів, активізувати діяльність робочих груп та проведення спільних заходів для боротьби з нелегальним обігом пального в Україні.
Контекст. На початку березня Кабінет міністрів почав з'ясовувати причину зростання цін на пальне. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив перевірити ціни на автозаправках.
Раніше директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн заявив, що однією з основних причин підвищення цін на нафтопродукти в Україні є несвоєчасна реакція українських мереж АЗС на зростання світових цін на нафту, яке спостерігається ще з осені минулого року.