ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" уклало контракт на постачання газопоршневих генераторів на 93,58 млн грн із компанією "Пауергаз", співвласником якої є брат мера Ужгорода.
Про це повідомляють "Наші гроші".
Оператор газотранспортної системи України 10 березня за результатами тендеру замовив у ТОВ "Пауергаз" газопоршневі електрогенератори на суму 93,58 млн грн.
Як свідчать дані системи Prozorro, закупівлю провели за критерієм вартості життєвого циклу.
Оплата передбачає:
- 90% — протягом місяця після поставки обладнання на об’єкти у Дніпропетровській, Київській та Івано-Франківській областях;
- 10% — протягом 20–30 днів після завершення шеф-нагляду за монтажем і пусконалагодженням.
За умовами договору, протягом двох місяців компанія має поставити 237 газопоршневих електрогенераторів виробництва Generac Power Systems Inc. (США).
Під час тендеру окремі учасники звертали увагу на стислі строки поставки, зазначаючи, що виготовлення такої кількості обладнання у двомісячний термін є складним.
Втім, замовник відмовився продовжувати строки, пояснивши це нагальною потребою у резервному живленні для об’єктів ГТС.
Під час аукціону чотири компанії запропонували ціну на 1–51% нижчу, ніж переможець. Однак їхні пропозиції були відхилені.
Однією з причин стала відсутність інформації про локалізацію виробництва в Україні. Водночас "Пауергаз" заявила, що ці вимоги не застосовуються, оскільки сума закупівлі перевищує поріг у 400 тис. спеціальних прав запозичення (СПЗ), що становить близько 25 млн грн.
Єдиним критерієм оцінки була вартість життєвого циклу, яка включала:
- ціну придбання;
- витрати на експлуатацію (зокрема вартість метану при 100% навантаженні протягом 1 тис. мотогодин).
Для розрахунку використовувалася ціна газу на рівні 27,15 грн за кубометр.
Власниками ТОВ "Пауергаз" є Аркадій Соколов, Едуард Завізіон, Андрій Андріїв та Сергій Ковач.
Андрій Андріїв — депутат Закарпатської облради та брат мера Ужгорода Богдана Андріїва.
Сергій Ковач є сином екснардепа Василя Ковача.
Едуард Завізіон раніше був пов’язаний із компанією "Албат", яка наприкінці 2025 року потрапила під санкції Антимонопольний комітет України за спотворення результатів торгів.
Соколов і Завізіон також володіють компаніями "Соларпарк" і "Сангріненерджі" разом із кіпрською Neytvic Investments Ltd, яку пов’язують із бізнесменом Ігорем Недоспасовим.
До його групи також входить ТОВ "НіК-Електроніка", що працює у сфері електротехнічного обладнання.
З 2021 року "Пауергаз" отримала державні підряди на суму 359,5 млн грн, зокрема на постачання лічильників.
Закупівля відбулася на тлі потреби в посиленні енергетичної стійкості об’єктів газотранспортної системи, зокрема шляхом забезпечення резервного живлення.
Водночас результати тендеру викликають питання через відхилення дешевших пропозицій і зв’язки переможця з політичними діячами.
Нагадаємо, комунальне об’єднання Київзеленбуд за результатами тендеру уклало договір із ТОВ "Євротехнології Груп" на капітальний ремонт частини парку на Оболоні у Київ. Вартість робіт становить 65,22 млн грн, а завершити їх планують до кінця 2026 року. Проєкт передбачає будівництво пішохідного мосту, інженерних мереж, благоустрій території та озеленення.
Читайте також


