Пилова буря на сході та в центрі України вируватиме до 4 жовтня, натомість у Карпатах паде сніг (фото)

Ситуацію з пилом ускладнює посуха на сході України, люди скаржаться на те, що їм важко дихати та погану видимість на вулицях
Головне
Пилова буря на сході та в центрі України вируватиме до 4 жовтня, натомість у Карпатах паде сніг (фото)
30 Вересня 2024, 11:41
читать на русском
В Каспійській низовині станом на ранок сьогодні (30 вересня) спостерігається пилова буря і високе запилення повітря. Оскільки вітер зараз переносить повітря з того регіону, тобто з південного сходу, то піднятий в Каспії пил у вигляді найдрібніших його частин переноситься в Україну у верхніх шарах атмосфери.
Про це повідомив Український гідрометцентр.
Цей дрібний пил осідає в Україні у Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях. Невелика кількість також потрапляє на територію Черкаської та Кіровоградської областей. Погіршує ситуацію місцева сухість земної поверхні, додаючи до запилення місцеві пилинки та часточки ґрунту, що здіймає вітер.
Ситуація утримається попередньо до п'ятниці, коли напрям вітру в Україні зміниться на південний та західний. Пил потраплятиме до нас хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршеннями видимості та якості повітря.
На територію Київщини пил потрапить 1 та 2 жовтня, але його кількість буде вже меншою. Втім для Київщини, Чернігівщини та Сумщини якість повітря може погіршуватися ще й через переміщення оксиду вуглецю із задимленням, що пошириться з-за меж України з північного сходу першого жовтня.
Натомість 30 вересня на захід України прийшло похолодання. А в Карпатах випав перший сніг.

Зокрема користувачі діляться фото із засніженою полониною Пожижевська.

FB IMG 1727677593510 scaled

Засніжило і на горі Піп Іван. Там спостерігається туман, вітер північний 20-22 м/с, температура повітря -5°С, повідомляє Чорногірський пошуково-рятувальний пост.

FB IMG 1727680324066 scaled

Нагадаємо, цього року середня температура повітря впродовж другого місяця осені може бути дещо вищою за норму.

Читайте також