У четвер, 9 жовтня, погоду в Україні визначатиме активний циклон, що наближається з акваторії Чорного моря. За даними синоптиків, саме через його вплив у багатьох регіонах країни спостерігатимуться опади різної інтенсивності, місцями — сильні дощі та грозові явища.
Про це йдеться на сайті meteoprog.
Згідно з прогнозами, дощитиме у більшості південних, центральних та східних областей. У південному регіоні — зокрема в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях та в Криму — можливі грози. У деяких районах ці погодні явища можуть супроводжуватися шквальним вітром.
Вітер буде переважно північного напрямку, зі швидкістю 5–10 м/с. Водночас у південній частині країни та на Кримському півострові очікуються пориви до 15–20 м/с, що може призвести до ускладнень на дорогах, повалених дерев і локальних знеструмлень. Жителям цих регіонів радять бути обережними та стежити за оперативною інформацією від ДСНС.
Температура повітря також відчутно відрізнятиметься залежно від регіону. Вночі стовпчики термометрів покажуть:
- +9…+14 °С на більшій частині території;
- у західних областях — прохолодніше: +3…+8 °С.
Вдень температура становитиме:
- +11…+17 °С по всій Україні.
У зв’язку з ускладненням погодних умов водіям рекомендують дотримуватися обережності на дорогах, а пішоходам — уникати перебування під деревами та рекламними конструкціями.
Читайте також


