Українці частіше звертаються за інформацією до Telegram-каналів, а не до національного телемарафону, який з початку повномасштабного вторгнення був ключовим джерелом новин.
Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
Так, 47% респондентів вважають Telegram найнадійнішим джерелом для отримання актуальних новин про події в Україні. Телемарафон «Єдиний марафон новин» обрали лише 21% опитаних, що дорівнює рівню довіри до розповідей очевидців і знайомих (19%).

Дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг"
Інші платформи також займають значні позиції: YouTube обрали 26% респондентів, офіційні державні джерела – 19%. Менше довіри викликають українські онлайн-медіа (15%) та міжнародні ЗМІ (14%). Крім того, телебачення, яке не є частиною "Єдиного марафону новин", стало джерелом новин для 16% респондентів.
Опитування також виявило високий рівень занепокоєння серед населення щодо дезінформації: 89% респондентів вважають її серйозною проблемою. При цьому 53% зазначають, що основним джерелом дезінформації є соціальні мережі, 35% – месенджери (включаючи Telegram), а 32% – телебачення.

Дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг"
Опитування проводилося по всій території України (за винятком тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу) з 24 по 29 вересня 2024 року серед 2000 респондентів, із допустимою похибкою до 2,2%.
Нагадаємо, уряд України подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2025 рік, в якому передбачено значні витрати на телемарафон "Єдині новини".
Читайте також


