Угорщина направила 1,5 млн євро Лівану замість України – Сійярто пояснив причину

Міністр закордонних справ Угорщини пояснив, що Ліван вважають «близьким союзником» та пріоритетом безпеки країни.
Угорщина направила 1,5 млн євро Лівану замість України – Сійярто пояснив причину
Ілюстративне фото. Фото з відкритих джерел
15 Листопада 2025, 21:14
читать на русском

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у п’ятницю підтвердив, що внесок країни до Європейського фонду миру (EPF) не буде спрямований на підтримку України. Натомість ці кошти підуть на зміцнення збройних сил Лівану.

Про це він повідомив на своїй сторінці у "Фейсбук".

«Європейський Союз фінансує переозброєння української армії через Європейський фонд миру, і ми цього не підтримуємо. Однак Угорщина робить свій внесок до фонду, і ми спрямували його до Лівану — 1,5 млн євро, тобто 600 млн форинтів, на підтримку ліванських збройних сил», — зазначив Сійярто.

Він підкреслив, що Ліван угорська влада вважає «близьким союзником» і пріоритетом для стабілізації регіону. Міністр пояснив, що мир та безпека на Близькому Сході мають прямий вплив на безпеку Центральної Європи.

«Ми хочемо, щоб усі люди на Близькому Сході знову отримали фундаментальне право на безпечне життя — без терактів і без іноземного втручання», — додав Сійярто.

Рішення угорського уряду викликало критику серед західних партнерів, які розглядають підтримку України як ключовий елемент європейської безпеки. Водночас офіційний Будапешт наголошує, що внесок у Ліван відповідає національним пріоритетам країни.

Нагадаємо, що ЄІБ надає Україні понад 200 млн євро на відновлення водопостачання та енергетичну безпеку.

Читайте також

1