Предиткевич Олександр: «Наші друзі та рідні гинуть на війні - і ми не можемо залишатися осторонь»
Інтерв’ю з адвокатом, громадським діячем та засновником Глобального економічного Україно-Іспанського форуму
Сьогодні в Україні не плануються жодні заходи обмеження світла. Водночас тимчасове похолодання спровокувало посилене електроспоживання.
Про це повідомляє Telegram-канал "Укренерго".
"Останніми днями деякі ЗМІ і телеграм-канали почали публікувати новини з клікбейтними заголовками про ймовірне повернення відключень. Зазначимо, що поширювана інформація є недостовірною. Жодних заходів обмеження наразі не застосовується", - пише "Укренерго".
"Укренерго" додає, що наразі виникла потреба в раціональному споживанні електроенергії, оскільки ремонтні роботи на енергооб'єктах тривають, а через стрімке похолодання в країні - споживання зросло.
"При цьому, у зв’язку із завершенням опалювального сезону за рішенням більшості органів місцевого самоврядування, з минулого тижня припинили роботу деякі об’єкти генерації, які не можуть виробляти електричну енергію окремо, без теплової", - додає "Укренерго".
Також ситуація ускладнюється хмарною погодою, що понижує ефективність сонячних електростанцій.
"Укренерго" закликає зменшити використання потужних електроприладів у період з 8:00 до 21:00.
Як відомо, обмеження постачання електроенергії в Україні пов'язані насамперед із масштабними руйнуваннями енергетичної інфраструктури, спричиненими російськими ракетними та дроновими атаками.
Щоб збалансувати попит і пропозицію в енергосистемі, оператори були змушені впроваджувати графіки погодинних відключень або аварійні обмеження.
Нагадаємо, керівництво Національної енергетичної компанії "Укренерго" продовжує отримувати шестизначні зарплати. Найвища виплата серед членів правління у січні 2025 року склала 451,5 тис. грн, а голова правління отримав 415,8 тис. грн.