Зеленський про першу зустріч із Венсом: “Нам потрібно більше працювати, щоб зупинити Путіна”

Президент України Володимир Зеленський провів першу зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом під час Мюнхенської конференції.
Головне
Зеленський про першу зустріч із Венсом: “Нам потрібно більше працювати, щоб зупинити Путіна”
Ілюстративне фото. Фото з відкритих джерел
15 Лютого 2025, 16:24
читать на русском

Президент Володимир Зеленський розповів про свою першу зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом у рамках Мюнхенської конференції з безпеки. Український лідер назвав розмову «гарною» та наголосив, що союзники повинні активніше працювати над стратегією, яка допоможе зупинити російського диктатора Володимира Путіна та завершити війну.

Про це глава держава розповів, спілкуючись із журналістами після розмови з американським високопосадовцем, передає Інтерфакс-Україна.

За словами, Зеленського розмова була конструктивною, і обидві сторони прагнуть до завершення війни та встановлення тривалого миру.

«Ми дуже вдячні за підтримку Сполучених Штатів і президента Трампа. Це була наша перша зустріч, і я впевнений, що не остання. Нам потрібно більше комунікувати, більше працювати й спільно готувати план, як зупинити Путіна і завершити війну», — заявив Зеленський.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс також прокоментував розмову, підкресливши, що США зацікавлені у завершенні війни в Україні. Він наголосив, що необхідно досягти не просто припинення бойових дій, а справжнього, тривалого миру, який не призведе до нового конфлікту в Європі.

«У нас відбулося кілька продуктивних дискусій. Головне питання, яке ми обговорювали, — це як досягти миру, який буде стійким і не переросте у новий конфлікт у Східній Європі за кілька років. Президент Трамп чітко заявив, що ми хочемо, щоб війна закінчилася, щоб вбивства припинилися, але це має бути міцний і довготривалий мир», — зазначив Венс.

Мюнхенська конференція з безпеки, яка розпочалася 14 лютого, стала важливою міжнародною платформою для обговорення війни в Україні. У заході беруть участь близько 60 глав держав і урядів. Російських офіційних представників на конференцію не запросили.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та Росія можуть провести переговори щодо завершення війни в Саудівській Аравії.

Читайте також