Argentem Creek Partners (ACP)

Argentem Creek Partners (ACP)

Одна з провідних інвестиційних компаній

Argentem Creek Partners (ACP)

(https://www.argentemcreek.com/)

Основні відомості

Інвестиційна компанія Argentem Creek Partners (ACP) зареєстрована у Сполучених Штатах Америки. Там же, у Нью-Йорку, розташована штаб-квартира організації. Одночасно ACP володіє широкою мережею офіційних представництв на території північних штатів США та у різних країнах світу. Серед них такі держави як Аргентина, Велика Британія, ОАЕ та інші.

Компанію було засновано у 2015 році підприємцем Деніелом Чепменом. До запуску Argentem Creek Partners доєдналися спеціалісти Black River Asset Management. Ця компанія відома ще з 1865 року, одна з великих інвесткомпаній на середньому заході (Midwestern United States) та один з відомих глобальних гравців.

Досвідчена команда забезпечила швидке та стійке зростання Argentem Creek Partners. За 8 років на ринку ACP встигла розвинути співпрацю з 75 компаніями з 20 країн світу, інвестувавши загалом понад 2,5 мільярда доларів США. Серед партнерів компанії – успішні гравці аграрного сектору, різних галузей промисловості, ринку природних ресурсів.

Сфери інтересів AСP

ACP фокусується на інвестиціях, кредитуванні приватних осіб, а також пропонує рішення для бізнесу, що опинився в складних умовах або знизив темпи розвитку. Крім того, консультанти ACP пропонують індивідуальний підхід до ефективної роботи з капіталом та ресурсами.

Argentem Creek Partners займає досить специфічну нішу – завдяки серйозній експертизі та досвіду фахівців пропонує нестандартні рішення для великого бізнесу у непростих ситуаціях та проблемних ринках. Саме ACP допомагає рятувати бізнес, коли звичайні інструменти не впоралися. Ключова стратегія — знаходити проблемні точки в організації бізнесу, усувати їх, реструктурувати витрати та оптимізувати фінансовий баланс.

Компанія Argentem Creek Partners відома тим, що знаходить інвестиційний потенціал там, де його не бачать інші гравці, а потім досягає потрібних результатів, гарантуючи управління ризиками. Фірма знаходить перспективні для інвестування корпоративні облігації, консультує щодо реструктуризації та допомагає бізнесу отримати доступ до міжнародної підтримки.

Стратегія завжди враховує специфіку кожного окремого ринку, сфери діяльності та культурних кодів країни загалом. Для досягнення високих результатів на кожному з національних ринків ACP вибирає партнерську мережу. У комплексі це дозволяє досягати необхідних показників і робить інвестиції прибутковими.

У фокусі Україна

Робота на ринках, що розвиваються, одна з важливих експертиз Argentem Creek Partners, тому компанія давно та успішно представлена в Україні. Більше того, завдяки досвіду команди та її глибокому розумінню специфіки українського ринку, саме він став одним із перших, де ACP почала реалізовувати свої проекти одразу після запуску бізнесу у 2015 році.

За час операційної діяльності в Україні серед партнерів компанії фігурували такі великі корпорації як ДПЕК, "Інтерпайп", "Лемтранс" та Агрохолдинг Мрія.

Протягом 8 років роботи на ринку Argentem Creek Partners інвестувала в Україну більше ніж 600 млн доларів США. Серед основних сфер інтересів ACP були та є зараз агросектор, транспорт, інфраструктура, металургія, енергосектор, логістика.

Проекти ACP в Україні

Одним із перших якісно реалізованих проектів в Україні став порятунок "Мрії". Найбільший агрохолдинг країни оголосив про дефолт після вторгнення Росії навесні 2014 року. Для країни, чия економіка переживала не найкращі часи, то був серйозний удар.

ACP придбала борги "Мрії" та зайнялася порятунком бізнесу. Насамперед фахівці допомогли позбутися недоліків управлінської структури, виключити незаконне присвоєння коштів та внутрішню корупцію у компанії. Буквально за чотири роки агрохолдинг став прозорою компанією, яка відповідає міжнародним стандартам, а головне бізнес став прибутковим. Після цього ACP продала успішний бізнес іншому гравцю з сільськогосподарського сектору. Для українського бізнесу кейс був унікальним ще й тому, що вперше іноземні кредитори домоглися банкрутства через офшорний процес та офіційне визнання вимог.

Після такого безпрецедентного кейса партнерами Argentem Creek Partners у 2017 році стали одразу два гіганти: ДТЕК та Інтерпайп. Для останньої був створений і реалізований стратегічний план реструктуризації, що був потрібний для оновлення бізнес-процесів після виходу з ринку Росії. ACP допомогла відновити не лише бізнес, а й зберегти робочі місця, а також забезпечити подальше зростання компанії.

Співпраця з ДТЕК належить до сфери зеленої енергетики.  Як відповідальний бізнес, Argentem Creek Partners продовжує й сьогодні купувати облігації ДТЕК Енерджі, яка володіє вітрогенераторами й сонячними електростанціями в Україні.

Один із важливих проектів ACP - придбання договору оренди найбільшого оператора залізничних перевезень України — Лемтрансу. Цей актив американські інвестори купили у банку, що закривався, восени 2018 року. З того моменту Argentem Creek Partners інвестувала понад 500 млн. доларів США в розвиток Лемтрансу, що володіє парком напіввагонів, а також ремонтними майданчиками та технічними об'єктами. Це дозволило Лемтрансу зберегти свою роль у залізничних перевезеннях та розвинути бізнес.

У 2019 році ACP розпочала новий інвестиційний проєкт – розвиток зернового хаба в Одеському порту. Цей логістичний центр – один із об'єктів, яким через ТОВ "Олімпекс купе Інтернешнл" володіє група компаній GNT Terminals. Власники бізнесу: одеські підприємці Сергій Гроза та Володимир Науменко. План ACP полягав у розвитку бізнесу та впровадженні міжнародних стандартів для підвищення прибутковості, прозорості бізнесу.

На жаль, цей проект виявився не таким успішним, як попередні. Вся справа у позиції українських власників бізнесу, зацікавлених у збереженні незаконних схем та маніпуляціях. GNT Group прикривається війною в Україні, щоб саботувати реалізацію спільних домовленостей. При цьому українські підприємці подають інвесторам неправдиву інформацію: повідомляють про відсутність економічної діяльності, а самі торгують. Для цього використовують підрядників з різних юрисдикцій.

Американські інвестори протистоять такій позиції, керівник регіонального представництва  Argentem Creek Partners розповів українським журналістам про дії, які компанія виконує у якості адекватних реакції.

1