Атаянц Олег

Атаянц Олег

Архітектор, меценат, бізнесмен

Олег Євгенович Атаянц народився 4 січня 1978 року в Одесі. 2008 року закінчив Державний хіміко-технологічний університет у Дніпрі, отримавши ступінь менеджера-економіста.

Арт-проекти

Галерея Атаянц

У 2017 році Олег Атаянц заснував "Галерею Атаянц", перетворивши її на сучасний мультимедійний хаб, де у закритому шоу-румі виставляються твори відомих сучасних художників з України та інших країн.

"Made in Chernobyl"

Арт-проект "Made in Chernobyl", запущений у 2019 році, став унікальною подією у світі мистецтва. Він має переосмислити події Чорнобильської трагедії через творчість. Десятки художників із різних країн, включаючи Україну, Вірменію, Словенію, Італію та США, провели 4 дні у Чорнобилі, створюючи картини, скульптури та інсталяції. Сам Олег Атаянц був одним із учасників проекту. Твори, створені в рамках "Made in Chernobyl", згодом були представлені в Музеї історії Києва.

"Fuck gas weapon"

У 2023 році в Києві було представлено інсталяцію під назвою "Fuck gas weapon". Ідея цієї роботи виникла у художника у 2022 році, в період активних бойових дій росії проти України та руйнування газопроводу "Північний потік-2". Інсталяція являє собою газові труби, пофарбовані в національні кольори, скручені так, щоб утворити мальовничу фігуру "середній палець". Ця робота висловлює протест проти газового тиску, який здійснює Росія. Планується, що інсталяцію "Fuck gas weapon" буде показано на арт-ярмарках у Сполучених Штатах, а потім продано на аукціоні, кошти від продажу якого будуть передані ЗСУ.

Меценатство

Олег Атаянц веде активну благодійну діяльність. 2017 року він заснував іменну стипендію для молодих художників по всій Україні. Ця ініціатива включала конкурс на кращий малюнок серед учнів 3-5 класів Святошинського району Києва, з темою "Соборна Україна". Переможницею стала Анастасія Кравченко, третьокласниця із середньої школи №196, яка отримала стипендію у розмірі 3 тисячі гривень.

Бізнес

Олег Атаянц має бізнес-інтереси у різних сферах економіки, зокрема будівництво, аграрний бізнес, електроенергетика та інші. За даними Clarity-Project, він володіє 9 комерційними підприємствами та є засновником ще 7 компаній.

Дата публікації: 10.10.2023
Дата останньої зміни: 10.10.2023
1