Аваков Арсен

Аваков Арсен

Ексміністр внутрішніх справ України

Всі новини

Арсен Аваков – колишній міністр внутрішніх справ України, колишній народний депутат ВРУ, колишній голова Харківської облдержадміністрації, чинний член Національного союзу журналістів України, заслужений економіст України. Один із найбагатших громадян України (118 місце станом на 2013 рік).

Місце народження

Арсен Аваков народився 2 січня 1964 року в селищі імені Кірова, Кіровський район м. Баку, Азербайджанської РСР.

Освіта

  • 1983-1988 – Харківський політехнічний університет, спеціальність "автоматизовані системи керування".

Родина

  • Дружина – Інна Авакова, співвласниця компанії "Підстепне сонце", що займається виробництвом "зеленої" електроенергії.
  • Син – Олександр Аваков, 1988 р.р., підприємець, учасник АТО.

Коротка біографія

В Арсена Авакова біографія досить насичена. Уродженець одного із пригородів Баку, він досяг вершини своєї кар’єри за тисячі кілометрів від своєї батьківщини – в Україні.

Арсен Борисович Аваков народився 2 січня 1964 року в селищі імені Кірова, одному із сателітів столиці Азербайджанської РСР. Батько майбутнього політика – Борис Аваков був військовим льотчиком. Офіційно в Арсена Авакова в біографії національність – вірменин, але фактично в нього змішані корені: вірменські – від батька, осетинські – по матері.

В Азербайджані родина Авакових прожила після народження сина недовго: вже від 1966 починається біографія Арсена Авакова в Україні.

Родина Авакових облаштувалася в Харкові. Тут Арсен Борисович закінчив школу та вступив у Харківський політехнічний університет на спеціальність "автоматизовані системи керування".

Ще до одержання диплома, 1987 року Аваков влаштувався на роботу у Всесоюзний НДІ охорони вод у Харкові. А 1990 року в Арсена Авакова в досьє з’являється кардинально новий пункт: він іде в приватний бізнес і засновує АТ "Інвестор", до складу якого надалі ввійдуть АКБ "Базис" і інші підприємства. Аж до 2005 року Аваков залишається головою наглядової ради в "Інвесторі", а його дружина аж до 2012 року займає пост заступника голови правління банку "Базис".

Паралельно з веденням бізнесу Аваков починає й свою політичну кар’єру.

Політична кар’єра

  • 2002 року Арсен Аваков уперше займає посаду у держсекторі. Він стає членом виконкому Харківської міської ради.
  • 2004 року він стає другим обличчям харківського виборчого штабу Віктора Ющенко. З тих пір у новинах Арсен Аваковнерідко фігурує, як ставленик брата третього президента України – Петра Ющенко.
  • Після перемоги Ющенка та Помаранчевої революції Арсен Аваков стає головою Харківської облдержадміністрації. Тоді ж він складає із себе повноваження голови наглядової ради АТ "Інвестор".
  • 2010 рокупісля перемоги на виборах Віктора Януковича Аваков подає у відставку, незважаючи на те, що раніше його вже звільнив з посади голови облдержадміністрації Харкова сам Віктор Ющенко.
  • 2010 року балотувався в мери Харкова, але програв кандидатові від "Партії Регіонів" Геннадію Кернесу.
  • З осені 2011 року по грудень 2012 перебував за межами України.
  • Після виборів у Парламент 2012 року Арсен Аваков – депутатВерховної Ради по списках партії "Батьківщина".
  • Брав участь у Революції Гідності 2014 року, був одним з інтендантів наметового табору.
  • Від 2014 року і досі Арсен Аваков – міністр МВС.

Політичні погляди

Від 2004 року був членом партії "Наша Україна", від 2005 року – у президії партії. Активно підтримував Віктора Ющенко під час виборів 2005 року та Помаранчевої революції. Після, 2010 року, перейшов у партію Юлії Тимошенко "Батьківщина", членом якої був аж до 2014 року.

Після створення 2014 року партії "Народний Фронт" знову змінив свою політичну орієнтацію. Спочатку Арсен Аваков, міністр МВС, підтримував політику п’ятого президента Петра Порошенка, але до 2018 року між ними назрів конфлікт. 2019 року Арсен Аваков підтримав кандидатуру Володимира Зеленського, і закономірно повернув свою посаду голови МВС уже в новому уряді.

Незважаючи на очевидні вагання та регулярну зміну політичних партій, одне залишається незмінним: головним ворогом Арсена Авакова залишається "Партія Регіонів" і її наступні інкарнації. Зокрема, сам Арсен Аваков в інтерв’ю не раз заявляв, що його головними опонентами та непримиренними супротивниками залишаються Михайло Добкін і Геннадій Кернес, який обійшов Авакова на виборах у мери Харкова.

Скандали та компромат на Авакова

На Арсена Авакова досьє та компромат досить значні. Його діяльність постійно викликає інтерес із боку журналістів. Наведемо найголосніші останні новини про Арсена Авакова.

  • У лютому 2010 року Авакову був висунутий вотум недовіри: депутати Харківської облради обвинуватили його в розтратах адмінресурсу під час підготовки до виборів президента.
  • Від 1993 року Аваков, як власник АТ "Інвестор", був у розробках харківської міліції. У період від 1993 до 2012 його зв’язували з убивством заступника правління АТ "Інвестор", відмиванні грошей шляхом продажу газоконденсату через приватні структури. 2012 року проти майбутнього міністра МВС була порушена кримінальна справа у зв’язку з перевищенням повноважень: нібито, він передав у приватну власність 55 гектарів державних земель.
  • Ще одна справа на Авакова була відкрита 2016 року за зверненням активіста Віталія Шабуніна. І знову йшлося про захоплення та передачі в приватну власність земель.
  • Кримінальні справи на Арсена Авакова – доля не лише української виконавчої влади. У РФ на міністра двічі відкривали кримінальне провадження: в 2014 і 2018 роках.
  • 2015 року львів’янин Святослав Літинський виграв суд проти Авакова: він вважав неправомірним виступ міністра російською мовою без надання перекладу на українську мову.
  • В Арсена Авакова в біографії компроматє й по частині його спілкування з опонентами: 2015 року він запустив склянкою з водою в одіозного експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі.
  • Міністра пов’язують із убивством правого активіста, Сашка Білого. Той перед смертю опублікував відеозвернення, у якому вказав що його прагнуть знищити за наказом Авакова.
  • Але найгучнішим вийшов скандал, у якому були зачеплені біографія та родина Арсена Авакова. 2014 рокупід час постачання української армії, МВС закупило тактичні рюкзаки за завищеною вартістю в компанії, пов’язаній із сином міністра, фактичним директором якого була Інна Авакова. Більше того, закупівлі велися все через те ж АТ "Інвестор", створене Аваковим ще 1990 року.

Арсен Аваков сьогодні - один з найвідоміших та найскандальніших політиків України. Його гнучкість у виборі політичного курсу і вміння втриматися на місці міністра дозволили йому не просто побудувати успішну кар'єру в політиці, а й стати досить забезпеченою людиною.

13 липня міністр Арсен Аваков вже вкотре написав заяву про відставку, а Володимир Зеленський запропонував призначити на посаду міністра внутрішніх справ народного депутата від фракції "Слуга народу", голову комітету Верховної ради з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.

15 липня 2021 року Верховна Рада відправила міністра Авакова у відставку.

Дата публікації: 15.07.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1