Бахтеєва Тетяна

Бахтеєва Тетяна

Екснардепка, заслужена лікарка України

Тетяна Дмитрівна Бахтеєва - колишня народна депутатка України IV-VIII скликань. Докторка медичних наук. Заслужена лікарка України. Кавалер Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, орденів "Шахтарська слава" І, ІІ і ІІІ ступенів.

Місце народження

Народилася 27 листопада 1953 року в місті Донецьк.

Освіта

 • У 1977 році закінчила Донецький державний медичний інститут імені М. Горького, Лікувальна справа.
 • 2002 рік - Донецький державний університет економіки й торгівлі імені М.Туган-Барановського, спеціальність - економіст.

Сім'я

 • Колишній чоловік: Алімжан Ідяятовіч Бахтеєв.
 • Дочка: Ірина Валітова (1975 року народження). Дві онучки.

Коротка біографія

 • З 1977 по 1980 рік Тетяна Бахтеєва працювала за розподілом терапевтом, потім фізіотерапевтом в лікарні №2 станції Ясинувата Донецької залізниці.
 • У 1980-1985 - дільничний терапевт Донецької міської лікарні №3.
 • З 1986 по 1991 рік - заступник головного лікаря по трудовій експертизі Донецької міськлікарні №3.
 • У 1991 році займала пост голови Донецької обласної радіологічної МСЕК щодо огляду чорнобильців.
 • З 1992 по 1994 рік працювала на Кубі, бувши відповідальною за оздоровлення дітей-чорнобильців.
 • У 1994 році - головний лікар Донецького обласного лікувально-оздоровчого центру для лікування та обслуговування осіб, які постраждали під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
 • У тому ж 1994 році досьє Бахтеєвої відзначає початок її політичної кар'єри - вона була висунута організацією "Союз Чорнобиль" і в Калінінському районі обрано депутатом Донецької міськради II скликання. Була головою Комісії міськради щодо захисту прав чорнобильців та інвалідів.
 • З 1997 по 2002 рік - генеральний директор, потім головний лікар Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання (ДОКТМО), що поєднував кілька великих лікарень в Донецькій області.
 • У 1998 році в місті Жданівка обрана депутатом Донецької обласної ради IV скликання. Працювала в Комісії облради з охорони здоров'я.
 • У 2002 році стала народним депутатом Верховної Ради України IV скликання по мажоритарному округу №42 від партійного блоку "За єдину Україну". Обіймала посаду секретаря Комітету з питань охорони здоров'я.
 • У 2006 році обрана народним депутатом ВР України V скликання (№33 в списку Партії регіонів). З липня 2006 року займала пост глави Комітету з питань охорони здоров'я.
 • На дострокових парламентських виборах у 2007 році була обрана народним депутатом Верховної Ради VI скликання (№23 в списку Партії регіонів). З грудня 2007 року займала пост голови Комітету з питань охорони здоров'я.
 • У 2012 році - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів. Глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я.
 • З листопада 2014 року - депутат Верхової Ради VIII скликання (№9 від "Опозиційного блоку"). Голова підкомітету з питань медичного страхування Комітету з питань охорони здоров'я.
 • У 2019 на позачергових парламентських виборах вшосте раз балотувалася в народні депутати (№ 26 від партії "Опозиційний блок"). За результатами виборів партія не подолала 5-відсотковий прохідний бар'єр і Бахтеєва до Верховної Ради IX скликання не потрапила.

Кар'єра, політична і громадська діяльність

Біографія Тетяни Бахтеєвої говорить про те, що вона пройшла шлях від звичайного дільничного терапевта до народного депутата України. Причому в парламент вона обиралася п'ять скликань поспіль.

За розповідями Тетяни, медиком вона хотіла стати з дитинства, в її роду по маминій лінії було багато лікарів. Сестра її матері працювала головним акушером-гінекологом Донецька, а її прадід був земським лікарем.

Закінчивши медінститут, Бахтеєва з 1977 по 1980 рік працювала за розподілом спочатку терапевтом, а потім фізіотерапевтом в лікарні №2 станції Ясинувата Донецької залізниці.

Закінчивши відпрацювання в Ясинуватій, в 1980-1985 вона працювала дільничним терапевтом в Донецькій міській лікарні №3, а з 1986 по 1991 рік була заступником головного лікаря по трудовій експертизі в тій же лікарні.

У 1991 році Бахтеєва займала пост голови обласної радіологічної медико-санітарної експертної комісії з огляду чорнобильців.

З 1992 по 1994 рік Бахтеєва працювала на Кубі, бувши керівником програми з оздоровлення дітей-чорнобильців.

Впевнено рухаючись по кар'єрних сходах, в 1994 році вона стала головним лікарем в Донецькому обласному лікувально-оздоровчому центрі для лікування та обслуговування осіб, які постраждали під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Тоді ж досьє Тетяни Бахтеєвої відзначає початок її політичної кар'єри. У 1994 році вона була висунута організацією "Союз Чорнобиль" і в Калінінському районі обрана депутатом Донецької міськради II скликання. Була головою Комісії міськради щодо захисту прав чорнобильців та інвалідів.

З 1997 по 2002 роки Тетяна Бахтеєва стала генеральним директором і головним лікарем Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання (ДОКТМО), де працювало близько 3000 співробітників. Вона називала ДОКТМО своєю другою сім'єю і найбільшою й найкращою лікарнею в Україні.

Пізніше, бувши народним депутатом, Бахтеєва в одному з інтерв'ю розповідала, що в лікарнях, де вона була головним лікарем, брали хабарі, але вона не бачить криміналу, якщо пацієнт дарує лікарю подарунки або гроші. Однак, вона заявляла, що якщо лікар оголошує суму до лікування або операції, то це потрапляє під статтю і таким лікарям не місце в медицині.

У 1998 році в місті Жданівка Тетяна Бахтеєва була обрана депутатом Донецької обласної ради IV скликання. Працювала в Комісії облради з охорони здоров'я.

У 2002 році Бахтеєва пішла у велику політику, ставши народним депутатом Верховної Ради України IV скликання. Увійшовши до вищих ешелонів української влади, вона їх не покидала довгі роки, прописавшись в стінах Верховної Ради до 2019 року.

Тетяна Бахтеєва

Тетяна Бахтеєва (фото: facebook/@bahteevavrach)

У 2006, 2007 і 2012 роках вона обиралася народним депутатом за списком Партії Регіонів, а після Євромайдану у 2014 році - від "Опозиційного блоку". Кілька скликань Верховної Ради аж до 2014 року вона керувала парламентським комітетом з питань охорони здоров'я.

Тетяну Бахтеєву називали обличчям близьким до Бориса Колесникова і Рината Ахметова. А також їх особистим лікарем. Коли після "Помаранчевої революції" у 2005 році Борис Колесніков був арештований, Бахтеєва відвідувала його в СІЗО як лікар.

В той час, як Партія Регіонів звинувачувала "помаранчеву владу" в політичних переслідуваннях, Тетяна Бахтеєва в липні 2005 під час візиту Віктора Ющенка до Донецька, подарувала йому букет білих троянд зі словами: "Донбас кого любить, тому білі троянди дарує". Цікаво, що незабаром після цього Колесніков вийшов на свободу.

У 2006 році Бахтеєва отримала місце заступника голови опікунської ради програми "Дитяча лікарня майбутнього", проект якої був ініційований Віктором Ющенком і його дружиною Катериною. Однак, лікарня так і не була побудована, попри мільйони гривень благодійної допомоги зібрані фондом "Україна 3000". Гроші були витрачені, а проти фонду було відкрито кримінальне провадження.

У 2008 році Віктор Ющенко нагородив Тетяну Бахтеєва орденом княгині Ольги І ступеня за "значний особистий внесок у розвиток охорони здоров'я, активну громадсько-політичну діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм".

Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах у 2010 році, Тетяна Бахтеєва увійшла в топ найвпливовіших жінок країни. У рейтингу "100 найвпливовіших жінок України" за версією журналу "Фокус" вона посіла сьоме місце. В першу десятку також потрапили Ірина Акімова, Олена Лукаш, Раїса Богатирьова, Ганна Герман.

З ростом впливу зростав і добробут Тетяни Бахтеєвої. У 2012 році в ЗМІ з'явилися фотографії нардепа з коштовним аксесуаром на руці - годинником Classigue Grande Complication з 18-каратного білого золота вартістю 95 тисяч євро.

Ім'я Бахтеєвої не раз згадувалося в пресі в контексті лобіювання бізнес-інтересів певних фірм, що займаються постачанням медикаментів та медичного обладнання. Так, активну співпрацю їй приписували з Володимиром і Германом Фісталями, синами відомого донецького лікаря Еміля Фісталя, який викладав в медуніверситеті, де навчалася Бахтеєва.

В інтерв'ю РБК-Україна Тетяна Бахтеєва розповідала, що дружить з Емілем Фісталем, вони бувають один в одного на днях народження і в збірнику його віршів навіть є вірші, присвячені їй. Але вона ніколи не цікавилася, чим займаються його сини й не знала, що вони працюють в медичному бізнесі. Статті про лобіювання інтересів братів Фісталь назвала чорним піаром проти неї, можливим замовником яких є конкуренти на ринку медичного обладнання.

За час своєї депутатської діяльності Бахтеєва тричі виступала із законодавчими ініціативами щодо запровадження державного медичного страхування в Україні. У Верховній Раді VII скликання для прийняття її законопроекту про страхування не вистачило лише 11 голосів.

Під час Євромайдану 16 січня 2014 року підтримала "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, що обмежували права і свободу слова.

У той час як Віктор Янукович та інші "регіонали" втекли з країни, Тетяна Бахтеєва не тільки не покинула Україну, а й на дострокових парламентських виборах вп'яте пройшла в парламент, але вже від "Опозиційного блоку".

Посада голови Комітету з питань охорони здоров'я, яку багато років займала Бахтеєва, дісталася "головному лікарю Майдану" Ользі Богомолець. Сама ж Бахтеєва в Раді VIII скликання стала головою підкомітету з питань медичного страхування Комітету з питань охорони здоров'я.

У січні 2015 року в парламенті вона не проголосувала за визнання Росії країною-агресором, як і інші депутати з "Опозиційного блоку".

Тетяна Бахтеєва

Тетяна Бахтеєва (фото: facebook/@bahteevavrach)

На виборах у 2019 році вперше з 2002 Тетяна Бахтеєва не потрапила до парламенту. На позачергових виборах, політик знову балотувалася від "Опозиційного блоку", зайнявши 26 місце у виборчому списку. Однак, Оппоблок не зміг подолати 5% прохідний бар'єр, отримавши 3,03% голосів виборців.

Попри це, Тетяна Бахтеєва з суспільно-політичного життя країни не пішла. У січні 2020 року вона оголосила про створення Всеукраїнської організації "Земляцтво - Рідний Донбас". На прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" вона озвучила три основні цілі організації: "Перша мета - світ на Донбасі, друга мета - реінтеграція і третя - відновлення Донбасу"

Дата публікації: 26.01.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1