Баулін Юрій

Баулін Юрій

Вчений-правознавець, 9-й керівник Конституційного Суду України

Юрій Баулін - скандальний представник судової системи України. Своїм рішенням допоміг Януковичу узурпувати владу і не поныс жодного покарання за участь у ДТП, яке призвело до смерті двох людей.

Місце народження

Юрій Васильович Баулін народився 2 вересня 1953 року в селищі Станично-Луганське (з 2007 року – Станиця Луганська).

Освіта, наукові ступені та вчені звання

  • В 1975 році закінчив Харківський юридичний інститут (нині – Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого.
  • У 1981 році захистив дисертацію, отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук.
    В 1992 році присуджено науковий ступінь доктора юридичних наук.
  • В 1991 отримує вчене звання доцента, а з 1993 року Юрій Баулін - професор кафедри кримінального права.
  • В 1996 році обраний членом-кореспондентом, а у 2006 році дійсним членом (академіком) Національної академії правових наук України.

Родина

Дружина – Бауліна Галина Йосипівна 1951 року народження.

Син – Баулін Олександр Юрійович 1975 року народження.

Коротка біографія

Трудова біографія Юрія Бауліна розпочалася в серпні 1970 року на Ворошиловградському заводі імені 20-річчя Жовтня. Працював учнем токаря, токарем, а згодом інспектором з кадрів у механічному цеху. Одночасно юнак поступає у Харківський юридичний інститут, який закінчив у 1975 році.

В 1976 році, по закінченню служби в армії Юрій Баулін повертається до Харківського юридичного інституту, де на кафедрі кримінального права працює спочатку асистентом, потім поступає в аспірантуру, стає старшим викладачем. Після захисту кандидатської та докторської дисертацій Юрій Баулін доцент, професор кафедри кримінального права, заступник декана заочного факультету (з 1991 по 2005 рік).

З 2005 року Юрій Баулін - виконувач обов’язки директора, а згодом директор Інституту вивчення проблем злочинності Академії правових наук України у місті Харкові.

У 2008 році у біографії Юрія Бауліна відбуваються кардинальні зміни. У лютому указом президента України він призначається суддею Конституційного Суду України й в червні Юрій Васильович складає присягу. В листопаді 2011 його обирають заступником Голови КСУ, а 18 березня 2014 року Юрій Баулін обраний Головою Конституційного Суду України.

В березні 2017 року в досьє Юрія Бауліна чергові зміни – він складає повноваження Голови, а в червні цього ж року припиняє повноваження і судді Конституційного Суду України у зв’язку з закінченням строку повноважень.

Юрій Баулін повертається до Харкова і з вересня 2017 року працює професором кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Наукова діяльність, державна служба та скандали

В біографії Юрія Бауліна з 1986 року понад 200 опублікованих наукових робіт, в тому числі за кордоном (Росія, Казахстан). Зона його інтересів – проблеми кримінального та конституційного права. Він автор науково-практичних коментарів до Конституції України та до Кримінального кодексу. Юрій Баулін готував матеріали до «Великого енциклопедичного словника», брав участь у виданні посібників по кримінальному праву. За період викладацької діяльності зарекомендував себе як один з кращих викладачів навчального закладу. Ознайомлення з анонімними відгуками студентів підтверджують його високу кваліфікацію лектора та уміння зацікавити аудиторію з першої ж хвилини. Вони щиро жалкували, коли Юрій Баулін перейшов працювати у Конституційний Суд України.

В досьє Юрія Бауліна є скандальні моменти, пов’язані з державною службою. У 2010 році він підтримав рішення КСУ про повернення України до Конституції 1996 року, що дозволило Януковичу згодом узурпувати владу. У 2014-15 роках СБУ готувала притягнення Юрія Бауліна до кримінальної відповідальності. А міністерство юстиції зверталось до президента України з вимогою звільнити його з посади (призначався за квотою президента). Проте Юрій Баулін працював в КСУ до закінчення свого терміну.

Юрій Батулін брав безпосередню участь у реформуванні законодавства після 2014 року. Зокрема готував зміни до Кримінального кодексу, працював над законопроєктом «Про Конституційний Суд України», був членом Ради з питань судової реформи при президентові України.

Ще одна скандальна історія потрапила в досьє Юрія Бауліна у 2015 році. Машина юриста їхала через населений пункт зі швидкістю понад 100 км/год і спричинила аварію, в який загинуло двоє людей, Голова КСУ отримав травми. Аваков обіцяв неупереджене розслідування, проте Юрія Бауліна це не зачепило.

В серпні 2019 року Юрій Баулін став членом Комісії з питань правової реформи, створеної при президентові В.Зеленському.

Нагороди та почесні звання

  • Юрій Баулін заслужений діяч науки й техніки (2009). Нагороджений медаллю «10 років МВС України» (2001), орденом «За заслуги» третього ступеня.
  • Він член редакційної колегії збірників наукових праць в галузі права, журналів «Право України», «Юрист України», «Вісник кримінального судочинства».
  • Юрій Баулін також тричі лауреат Премії імені Ярослава Мудрого, почесний професор міжнародного Соломонового університету, входить до складу Атестаційної колегії МОН України.
Дата публікації: 13.10.2020
Дата останньої зміни: 15.10.2020