Бенедисюк Ігор

Бенедисюк Ігор

Юрист, суддя, ексголова Вищої ради правосуддя

Біографія Ігоря Бенедисюка – висуванця президента Петра Порошенка, одного з провідників судової реформи в Україні.

Місце народження

Бенедисюк Ігор Михайлович народився 12 грудня 1965 року в селі Великий Луг Червоноармійського (нині – Пулинського) району Житомирської області.

Освіта

  • 1991 рік – закінчив Військовий інститут Міністерства Оборони СРСР в м. Москва, військово-юридичний факультет.
  • 2006 рік – закінчив Інститут інтелектуальної власності і права в м. Києві, спеціальність "Інтелектуальна власність".

Родина

Дружина – Бенедисюк Наталія Миколаївна

Син – Бенедисюк Дмитро Ігорьович

Син – Бенедисюк Андрій Ігорьович

Коротка біографія

  • 1984 – З січня по травень працює водієм Новоград-Волинського райветсанвідділення.
  • 1984–1986 – Строкова служба в лавах Радянської Армії.
  • 1986–1991 – Навчався у Військовому інституті Міністерства оборони СРСР, м. Москва, отримав диплом з відзнакою. Посилав запит щодо служби в Україні, та вакансій на той час не було.
  • 1991–1994 – Суддя 37-го військового суду, Далекосхідний військовий округ, Російська Федерація, м. Южно-Сахалінськ. З’явилась вакансія в Україні і в біографії Бенедисюка починається новий розділ – робота на Батьківщині.
  • 1994–2000 – Суддя Військового суду Київського гарнізону.
  • 2000–2001 – Суддя арбітражного суду міста Києва.
  • 2001–2003 – Суддя Київського апеляційного господарського суду.
  • 2003 – З липня Ігор Бенедисюк - суддя Вищого господарського суду України.
  • 2015 – Новий "віраж" у біографії Ігоря Бенедисюка. У квітні він призначений членом Вищої ради юстиції Президентом України та склав присягу члена ВРЮ. А в червні його одноголосно обирають Головою Вищої ради юстиції.
  • 2017 – В січні вступає в дію судова реформа. Вищу раду юстиції реорганізовано у Вищу раду правосуддя. Відповідно Ігор Бенедисюк набуває статусу Голови Вищої ради правосуддя. В травні цього ж року його було переобрано на цій посаді ще на один термін.
  • 2019 рік – У квітні Ігор Бенедисюк складає свої повноваження у Вищій раді правосуддя у зв’язку з закінченням встановлених законом термінів. В травні він склав присягу судді Касаційного господарського суду.

Звання, нагороди, громадська діяльність та скандали

Бенедисюк Ігор – майор юстиції в запасі. Щодо нагород, то в досьє Бенедисюка лише інформація про присвоєння йому у 2009 році почесного звання "Заслужений юрист України".

Щодо громадської роботи, то у 2015 році він обирається до складу Конституційної комісії при президентові України. Бенедисюк також працює на громадських засадах у Раді з питань судової реформи, вносить ряд пропозицій щодо реформування Вищої ради правосуддя та посилення незалежного статусу судових органів.

У 2015 році Ігор Бенедисюк проходить перевірку згідно "Закону про очищення влади". За її результатами встановлено, що незаконних матеріальних благ у нього немає, участі в діях проти активістів Майдану він не приймав і має право займати відповідні посади в органах судової системи.

Але громадські активісти іншої думки. Зокрема Громадська рада доброчесності затвердила висновок, Що Ігор Бенедисюк не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.

Найгучніший скандал виник навколо його роботи у Російській Федерації в якості військового судді з 1991 по 1994 рік. Активісти стверджували, що Ігор Бенедисюк повинен був обов’язково отримати російське громадянство, яке і не склав з тих часів. Аргументи про тогочасне законодавство, що військові тоді взагалі не отримували паспортів і що на початку 90-х в СНД існувало право зберігати громадянство відповідно до місця народження на активістів не діяли. І лише на початку 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила крапку в цій справі, визнавши, що російського громадянства Ігор Бенедисюк не набував.

Інший скандал виник щодо розгляду справ "суддів Майдану". Активісти вимагали "рубати з плеча", щоб якнайшвидше масово звільнити всіх суддів, на яких подано заяви. Бенедисюк заявив, що не приймає формального підходу, кожну справу будуть скрупульозно вивчати, й незабаром його звинуватили у намаганні приховати цих суддів від переслідування.

Черговий скандал в кінці 2015 року спричинило нагородження Петром Порошенком Ігоря Бенедисюка іменною зброєю, що має статус державної нагороди. Журналісти програми "Схеми" довели, що згідно з законом "Про судоустрій і статус суддів" Бенедисюк не мав права її отримувати. Останній намагався переконати журналістів, що статусу судді на той час уже не мав, проте суддею Вищого господарського суду у 2003 році він був обраний безстроково.

І ще один скандал ми не могли проігнорувати в досьє Ігоря Бенедисюка. Громадська рада доброчесності встановила наявність конфлікту інтересів при підготовці Бенедисюком подання президентові України на призначення суддею Окружного адміністративного суду м. Києва Григоровича Павла Олександровича, який певний час саме в Бенедисюка працював помічником. Активісти вважали, що  Ігор Бенедисюк не міг бути неупередженим і повинен був взяти самовідвід, а не пропонувати Вищій раді правосуддя голосувати за цього кандидата.

Дата публікації: 15.10.2020
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1